Kilka minut mycia i gotowe. Niesamowita wydajność i szybkość mycia naczyń oraz szkła to dwa główne atuty każdej wyparzarki gastronomicznej. Szukasz takiej do swojego lokalu? Sprawdź ich rodzaje oraz pozwól, że podpowiemy Ci, czym kierować się przy wyborze. Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać zmywarko wyparzarkę, aby była to inwestycja na lata!

1. Rodzaje wyparzarek gastronomicznych

2. Zmywarko wyparzarka – wymiary i moc

3. Wyparzarka gastronomiczna – wygoda w zasięgu ręki

4. Wydajność – nie zapomnij sprawdzić przed zakupem

Wyparzarka gastronomiczna to profesjonalny sprzęt, który powinien znaleźć się we wszystkich lokalach gastronomicznych. Mocno ułatwia pracę, sprawia, że o ręcznym myciu naczyń i szkła można zapomnieć. Przy tym zużywa dużo mniej wody i płynu czyszczącego, aniżeli w trakcie ręcznego mycia. Zmywarko wyparzarka to doskonałe rozwiązanie, na które warto postawić. Gdzie możesz je dostać? Na przykład w sklepie gastroprodukt.pl, w którym znajdziesz szereg zmywarek i zmywarko wyparzarek o najlepszych cechach.

Rodzaje wyparzarek gastronomicznych

Wyparzarki to nic innego jak zmywarki z funkcją wyparzania. Wyróżnia się jednak kilka rodzajów tego urządzenia. Wszystko bowiem zależy od tego, do czego ma służyć. Przykładem może być zmywarka z funkcją wyparzania do szkła. Można w niej umieszczać jedynie szkło, takie jak szklanki, czy kieliszki. Na rynku dostępne są także urządzenia zapewniające możliwość usuwania zabrudzeń z powierzchni naczyń. Są to tak zwane zmywarko wyparzarki gastronomiczne do naczyń. Nie brak jednak nieco innych rozwiązań, jak zmywarka do tac i garnków, czy nawet koszy piekarniczych. Warto podkreślić, że zmywarki do naczyń dzielą się na dwa rodzaje. Jednym jest ta tradycyjna, drugim kapturowa. Obydwie są jednak proste w obsłudze i wydajne.

Zmywarko wyparzarka – wymiary i moc

Wymiary zmywarko wyparzarki to jej jedna z głównych cech. Przede wszystkim od tego zależy, jak dużo naczyń, szkła, czy tac piekarniczych możesz umieścić na raz w jej wnętrzu. Przekłada się to oczywiście na wydajność. Im komora większa, tym więcej w niej umieścisz za jednym razem. Drugi aspekt, z którym wiele wspólnego mają wymiary wyparzarki to wielkość pomieszczenia gastronomicznego. Może się okazać, że to właśnie od tego zależy, na co będziesz w stanie postawić. Nie kupisz przecież zmywarko wyparzarki, której wielkość nie pozwala swobodnie poruszać się pracownikom, czy chociażby uniemożliwia ustawienie innego, równie niezbędnego sprzętu. Pamiętaj więc o odpowiednim dopasowaniu wymiarów tego sprzętu do ilości naczyń i szkła każdego dnia do wymycia, a także powierzchni pomieszczenia.

Sytuacja zakupu zmywarko wyparzarki zmusi Cię także do tego, abyś przemyślał to, jaką ma mieć moc. Tak naprawdę od tego zależy wydajność i szybkość mycia naczyń, czy tac przez urządzenie. Wiadomo, im prędkość będzie większa, tym szybciej naczynia zostaną umyte. To profesjonalny sprzęt, nie może to trwać tyle ile w zmywarkach domowych. Przeważnie będzie to kilka/kilkanaście minut. Na jaką moc możesz postawić decydując się na zmywarko wyparzarkę gastronomiczną? Jedną z mniejszych będzie 3,3kW, na rynku nie brak jednak takich, które mają 5kW mocy. Do Twojej dyspozycji są także urządzenia o mocy 7kW. Bardzo często jest tak, że moc może być regulowana przez użytkownika. Warto na takie rozwiązanie postawić.

Wyparzarka gastronomiczna
– wygoda w zasięgu ręki

Tym razem cecha, a raczej dodatek odpowiadający za wygodę w użytkowaniu. Jest ona przecież nie mniej ważna. Jak ją możesz uzyskać? Decydując się na zakup zmywarko wyparzarki, która sama sobie podaje płyn. Wystarczy, że raz na jakiś czas uzupełnisz dozownik odpowiednim środkiem czyszczącym. Pamiętaj jednak, że musi to być profesjonalny preparat, bo tylko taki sprawi, że w trakcie krótkiej pracy urządzenia naczynia, szkło, tace piekarnicze, czy garnki będą czyste po wyjęciu. Mówiąc o dodatkach należy wspomnieć także o pompie odpływu. Nie wszystkie zmywarko wyparzarki mają ten element wbudowany fabrycznie. Kolejną zaletą będzie system zmiękczania wody, jest to w ostatnim czasie standard jednak wciąż nie każde urządzenie go ma. Zawsze przed zakupem zorientuj się, czy dozownik, pompa i system są na wyposażeniu wyparzarki gastronomicznej.

Wydajność – nie zapomnij sprawdzić przed zakupem

Cecha, która powinna być dla Ciebie wyznacznikiem. Zawsze wybieraj zmywarko wyparzarki, których wydajność dostosowana jest do Twoich wymagań i potrzeb. Każdej godziny sterta naczyń sięga sufitu? Postaw na urządzenia, których wydajność stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli Twój lokal nie ma tylu gości, wybierz coś nieco mniej wydajnego, ale za to tańszego, chyba że w planach masz rozwinięcie swojej działalności, co skutkowałoby większą ilością gości. Jak to wygląda w praktyce? Wydajność liczona jest w koszach na godzinę. Może to być dwadzieścia wymytych koszy w ciągu godziny, ale równie dobrze i sześćdziesiąt. Jak wspominaliśmy, wydajność to kwestia indywidualnego zapotrzebowania. Przekłada się także na cenę, a to może mieć dla Ciebie kluczowe znaczenie.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ