Jaki program do fakturowania będzie najlepszy?

Przedsiębiorca, który rozpoczyna prowadzenie własnej działalności gospodarczej bądź jest już znany na rynku, ale poszukuje nowoczesnych rozwiązań, powinien wybrać do swojej firmy najlepszy program do fakturowania. Jak dokonać właściwego wyboru? Podpowiadamy funkcje, które powinien posiadać funkcjonalny program do faktur.

Prostota i łatwość obsługi

Intuicyjny interfejs to podstawa w narzędziu, z którego mają korzystać zapracowani przedsiębiorcy oraz ich pracownicy. Dobry program do faktur to taki, który będzie prosty w obsłudze dla obeznanego w przygotowywaniu dokumentów pracownika oraz każdego nowego użytkownika. Istotne jest, aby program miał prawidłowo i intuicyjnie rozmieszczone przyciski, tak my móc szybko i prosto fakturować.

Praca wielostanowiskowa

Oprogramowanie do fakturowania, które umożliwia pracę na wielu stanowiskach jednocześnie, to bardzo wygodne narzędzie. Opcja taka sprawia, że z programu w jednym czasie mogą korzystać różni użytkownicy z poziomu odmiennych stanowisk. Jeżeli zostanie utworzona wspólna baza danych wówczas wprowadzane dane nie będą duplikowane i będą widoczne dla wszystkich korzystających online.

Bezpieczeństwo danych

Z uwagi na możliwe awarie komputera, atak złośliwego oprogramowania np. wirusa czy potencjalną kradzież narzędzia do pracy, warto zabezpieczyć odpowiednio dane. Program do faktur może być wyposażony w usługę eArchiwum, czyli zdalnej kopii bezpieczeństwa, która ochroni zgromadzone dane przed możliwą utratą w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach.

Wielozadaniowość

Program do wystawiania faktur może być jednocześnie programem magazynowym. Niektóre programy posiadają wbudowany moduł do przygotowania faktur VAT, bez VAT, proform, korekt, zaliczkowych, uproszczonych, końcowych i wiele więcej. Oprócz tego umożliwiają np. wystawianie dokumentów kasowych czy magazynowych. Dobre programy do fakturowania ponadto będą dostosowanie do zmian prawnych, czyli np. umożliwią wygenerowanie pliku JPK czy faktur z zapisami o split payment. Taka wielozadaniowość i uniwersalność rozwiązań z pewnością zasługuje na uwagę przedsiębiorców.

Sprawdzony program do fakturowania

Mając na uwadze wszystkie wymienione funkcjonalności nie sposób przejść obojętnie obok programu Faktura Small Business Handel. To prosty program do faktur i magazynu jednocześnie. Łatwo zarządza się w nim fakturami i towarami w magazynie. Program posiada wiele opcji automatycznych np. pobierania danych klientów z CEIDG czy średniego kursu walut z NBP. Z programu możliwa jest wysyłka faktur do klientów e-mailem, eksport dokumentów do znanych programów księgowych oraz konfiguracja ze sklepem internetowym Shoper.

Poszukując najlepszego programu do fakturowania warto zwrócić uwagę na funkcjonalności proponowane przez MEGA-TECH w programie Faktura Small Business Handel. Oprogramowanie to jest zestawieniem wielu przydatnych opcji, które oszczędzają czas przedsiębiorcy. Dobry wybór na program dla firmy warto podjąć już teraz!

Comments are closed.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ