Wykorzystywanie terminali płatniczych w różnego rodzaju biznesach, opartych szczególnie na świadczeniu usług i sprzedaży towarów wydaje się obligatoryjny. Płatności bezgotówkowe to wygoda dla klientów, ale również uporządkowane przyjmowanie transakcji po stronie sprzedawcy. Sprawdź, kto powinien wybrać kasoterminal iPOS.

Czym jest kasoterminal?

Kasotreminal to połączenie standardowego terminalu płatniczego z funkcją kasy fiskalnej. O takim rozwiązaniu szczególnie powinni pomyśleć przedsiębiorcy, którzy oferują sprzedaż towarów i usług. Kasoterminal idealnie sprawdzi się w sieciach handlowych, a także w małych sklepach, gdzie ekspedient musi fakturować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej.

Jak działa kasoterminal?

Kasoterminal, np. iPOS z pep.pl składa się z wielu funkcji. Do najważniejszych należą:

  • system rejestracji sprzedaży
  • terminal płatniczy
  • łączność bezprzewodowa
  • drukarka fiskalna

Kasoterminal jest więc urządzeniem wielofunkcyjnym, dzięki któremu sprzedawca nie tylko przyjmie płatność za nabyty przez klienta towar, ale również wyda mu paragon oraz uzupełni status transakcji systemie do rejestracji sprzedaży. Tym samym przedsiębiorca, który wybiera kasoterminal, spełnia założenia obowiązkowej fiskalizacji sprzedaży, a jednocześnie zapewnia swoim klientom komfort wyboru metody płatności bezgotówkowej.

Jakie są korzyści biznesowe przy stosowaniu kasoterminalu iPOS?

Poza ułatwieniem prowadzenia sprzedaży i zaoferowaniu klientom opcji płatności, kasoterminal niesie ze sobą również dodatkowe korzyści biznesowe, którym przyjrzeć się dokładnie powinien każdy przedsiębiorca. Kupując kasoterminal, właściciel firmy nie musi generować dodatkowych kosztów np. na zakup lub dzierżawę terminali POS. Poza tym, kasoterminale, łącząc wiele funkcji, pozwalają na edycję paragonu na każdym etapie sprzedaży, co zdecydowanie wpływa na komfort obsługi i wyklucza późniejsze poprawki przy np. błędnie wprowadzonej kwocie produktu. FV czy paragon dla klienta indywidualnego może zostać wydrukowany wprost z kasoterminala, który posiada wbudowaną drukarkę. Poza tym wspomniany kasoterminal iPOS posiada dedykowany system do zarządzania sprzedażą w biznesie, dzięki czemu w jednym miejscu przedsiębiorca znajdzie najważniejsze informacje dotyczące prowadzonej sprzedaży.

Kasoterminal a kasa fiskalna

Kasoterminal zdecydowanie wypada na plus w porównaniu z tradycyjną kasą fiskalną, która trzeba podkreślić, powoli odchodzi do lamusa. Zwykła kasa fiskalna poza zapewnieniem ustawowych obowiązków narzuconych na przedsiębiorcę, nie daje dodatkowych korzyści. Co więcej komplikuje obsługę sprzedaży. Kasoterminale iPOS rejestrują każdą sprzedaż w systemie, a transakcje zapisywane są w czasie rzeczywistym, dzięki czemu przedsiębiorca ma stały podgląd na prowadzony biznes. Przy korzystaniu z tradycyjnej kasy fiskalnej to organy podatkowe wcześniej dowiedzą się o dokładnej sprzedaży niż sam właściciel biznesu. Dlatego warto postawić na nowoczesne rozwiązania z zakresu rejestracji sprzedaży oraz przyjmowania płatności bezgotówkowych. Sprawdź więcej na temat “Czy kasoterminal zastąpi tradycyjną kasę fiskalną?”

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ