Kupujesz przez internet? Te kilka sposobów pozwoli Ci zaoszczędzić!

Zakupy w sklepach internetowych są bardzo wygodne. Nie musimy wychodzić z domu, aby mieć dostęp do tysięcy sklepów i znajdujących się w nich produktów. Dziś przedstawimy kilka sposobów na to, jak płacić mniej podczas zakupów online.

Jak taniej kupić w sklepach internetowych? 

Konkurencja wśród sklepów internetowych jest naprawdę ogromna. Klienci mogą więc liczyć na liczne promocje i bonusy. Bez trudu porównamy też ceny tego samego produktu w różnych sklepach. Dzięki temu w kilka chwil zrobimy zakupy w niskiej cenie. Warto jednak zwrócić przy tym uwagę na renomę danego sprzedawcy. Kierowanie się wyłącznie ceną może prowadzić do zrobienia zakupów w nierzetelnym sklepie. Tam możemy mieć m.in. problem ze zwrotem towaru lub uznaniem reklamacji. Sprawdźmy zatem, na co zwrócić uwagę podczas zakupów w Internecie w sklepach znanych marek.

Kody rabatowe

Kody i kupony rabatowe są spotykane zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i w sieci. Często korzystamy z nich podczas wizyt w restauracjach, czy rezerwując noclegi. Warto więc też zwrócić uwagę na kody rabatowe w sklepach internetowych i zaoszczędzić podczas płatności. Najczęściej możemy liczyć na zmniejszenie ceny o pewien procent lub określoną sumę pieniędzy. Dzięki kodom rabatowym możemy też liczyć na darmową wysyłkę lub inny bonus od sprzedawcy.

Skąd wziąć kod rabatowy? Zwykle znajdziemy go na stronie sklepu online. Czasem dostaniemy go od partnera danego sklepu, w jednej z aplikacji mobilnej. Niektóre sklepy internetowe dają też kody rabatowe w zamian za zapisanie się do newslettera lub polecenie sklepu znajomym.

Raty 0% to wygodny sposób opłacania zakupów

Jeśli szukasz możliwości zaoszczędzania podczas zakupów, możesz też poszukać taniego finansowania ich. W przypadku drogich sprzętów RTV i AGD lub komputerów i najnowszych smartfonów, często kupujemy je na raty. Sklepy współpracują z różnymi bankami, a klienci zwykle zapłacą dodatkowe oprocentowanie. Wyjątkiem są raty 0%. W ich przypadku suma zapłaconych rat daje nam po prostu cenę wybranego produktu. Raty zero procent są więc bardzo wygodnym sposobem, dzięki któremu nawet zakup drogiego sprzętu nie będzie obciążeniem dla naszego budżetu.

Promocje cenowe

W sklepach internetowych możemy liczyć na wiele promocji. Warto je śledzić, szczególnie jeśli “polujemy” na konkretny produkt i chcemy go kupić w dobrej cenie. Poza cyklicznymi promocjami cenowymi (jak Black Friday, Cyber Monday, promocje wakacyjne, itp.) sklepy obniżają także ceny z innych powodów. Czasem obniżka ceny wynika z wejścia na rynek nowszego modelu, innym razem sprzedawca chce po prostu szybko sprzedać pewną liczbę produktów.

Niezależnie od powodów, z jakich sklep stosuje promocje cenowe, warto z nich korzystać. W praktyce oznaczają po prostu, że zapłacimy mniej przy kasie.

Produkty outlet

Bardzo ciekawym sposobem na kupno produktu w niższej cenie jest wybór produktu outlet. To sprzęty, które mogą nosić nieznaczne ślady użytkowania, na przykład zostały zwrócone przez innego klienta. Czasem pochodzą z ekspozycji. Dobre sklepy w ofercie pokażą wszelkie ewentualne uszkodzenia i wady, które zwykle są niemal niezauważalne.

Produkty outlet są objęte gwarancją, mamy prawo je zareklamować, czy odstąpić od umowy w przypadku zakupów przez Internet. Masz więc możliwość dokładnego przyjrzenia się produktowi. Jeśli jest wart swojej ceny, okaże się dobrym wyborem.

Promocje  cashback

Jedną z form oszczędzania podczas zakupów online są promocje cashback. Oferta polega na możliwości zwrotu części wydatków – na konto, kartę podarunkową lub w inny sposób. Dzięki temu możemy odzyskać kilka procent zapłaconej sumy. Czasem cashback dostępny jest w konkretnym sklepie lub u producenta sprzętu. Przykładem może być Samsung mający promocję cashback przy okazji premiery wielu nowych produktów.

Na rynku są również możliwości korzystania ze zwrotu części zapłaconej sumy u różnych sprzedawców. Na taką ofertę mogą liczyć m.in. użytkownicy karty Mastercard, VISA, czy Revolut.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ