Dlaczego warto założyć kilka kont na Allegro?

Dla wielu sklepów internetowych Allegro stanowi jeden z podstawowych kanałów sprzedaży. W celu zwiększenia zysków przedsiębiorcy często decydują się na korzystanie z kilku kont w serwisie. Czy takie działanie jest w ogóle legalne i na czym polegają jego zalety? Odpowiedzi na te pytania poznasz z naszego krótkiego poradnika!

Posiadanie kilku kont na Allegro – czy to legalne?

Regulamin Allegro nie zabrania posiadania kilku kont zarejestrowanych w serwisie na ten sam NIP. Warto jednak pamiętać w tej sytuacji o następujących zasadach:

 • Nie możesz założyć drugiego konta, jeśli pierwsze zostało zablokowane.
 • Na każdym koncie musisz przestrzegać regulaminu (nie możesz np. robić zakupów na własnych aukcjach w celu zdobywania pozytywnych opinii).
 • Wszelkie kary i ograniczenia nałożone na jedno konto mogą dotyczyć także pozostałych.

Dopóki podajesz prawdziwe dane podczas rejestracji, możesz więc posiadać kilka kont firmowych na Allegro.

Drugie konto na Allegro – jak je założyć?

Zakładanie drugiego konta na Allegro niczym nie różni się od procesu rejestracji pierwszego. Musisz jedynie zarejestrować się w serwisie i podać:

 • unikalną nazwę użytkownika,
 • adres e-mail inny niż podany przy posiadanym już koncie,
 • dane firmowe.

Po szybkiej weryfikacji uzyskasz możliwość prowadzenia sprzedaży na Allegro za pośrednictwem drugiego konta.

Dlaczego warto prowadzić sprzedaż na kilku kontach Allegro?

Posiadanie kilku kont w Allegro może okazać się opłacalnym pomysłem, ale nie oznacza to, że każdy sprzedawca powinien decydować się na takie rozwiązanie. Sprawdzi się ono przede wszystkim w następujących sytuacjach:

 • Sprzedaż w dropshippingu z kilku hurtowni jednocześnie – dla asortymentu każdego dostawcy warto założyć oddzielne konto Allegro, ponieważ dzięki temu klient zamawiający u Ciebie kilka produktów (od różnych dostawców) nie będzie parokrotnie płacił za przesyłkę.
 • Chęć specjalizacji – kilka kont umożliwi Ci skomponowanie oddzielnych ofert dla różnych kategorii produktów; to z kolei przełoży się na wizerunek specjalisty i większe zaufanie ze strony klientów.
 • Tworzenie ofert dla różnych odbiorców – dzięki kilku kontom możesz publikować oferty skierowane do precyzyjnie określonych grup konsumentów (wybierających produkty np. na podstawie ceny, dostępności Allegro Smart, czasu wysyłki itd.).

Prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem kilku kont poszerza Twoje możliwości na Allegro. Przed podjęciem takiej decyzji należy jednak zastanowić się nad celami, jakim ma ona służyć.

Kilka kont na Allegro – zalety i wady

Jeśli zamierzasz wykorzystywać kilka kont Allegro do sprzedaży, przeanalizuj najważniejsze zalety oraz wady takiego rozwiązania.

Zalety sprzedaży na kilku kontach Allegro:

 • bezproblemowa sprzedaż produktów z kilku hurtowni dropshippingowych,
 • możliwość wygodnego testowania różnych modeli sprzedaży i promocji,
 • dostosowanie ofert do różnych grup odbiorców,
 • stabilność sprzedaży,
 • zwiększenie prawdopodobieństwa sprzedaży, a więc i potencjalnych zysków.

Wady sprzedaży na kilku kontach Allegro:

 • konieczność rozwijania każdego z kont osobno,
 • chaos wynikający z prowadzenia sprzedaży i promocji na różnych kontach.

Aby zminimalizować lub całkowicie wyeliminować niedogodności wynikające z wymienionych wyżej wad, warto po pierwsze rozwijać konta po kolei (zakładać kolejne dopiero wtedy, gdy dotychczasowe nie potrzebują już dużych nakładów pracy), a po drugie integrować wszystkie działania w dobrym programie e-commerce. Pozwoli Ci on wygodnie prowadzić sprzedaż w kilku miejscach na raz z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Program do obsługi kilku kont Allegro

Oprogramowaniem, które może pomóc Ci zintegrować działania na kilku kontach Allegro, jest na przykład Sky-Shop. Platforma przyda Ci się choćby do importowania aukcji z jednego profilu na drugi. Zyskasz też możliwość wykonywania innych operacji masowych czy automatycznego łączenia zamówień od tego samego użytkownika.

Wszystko za sprawą wygodnej integracji kont Allegro z panelem administracyjnym do obsługi sprzedaży. Funkcja ta znacząco usprawni Twoją pracę w obrębie serwisu, ułatwiając prowadzenie sprzedaży i działań marketingowych. Sky-Shop pozwala na podłączenie nielimitowanej liczby kont do panelu, więc z powodzeniem wykorzystasz tę funkcję do realizacji wybranej strategii!

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ