Kto powinien zdecydować się na jednodniowe soczewki?

Jedną z największych zalet soczewek jednodniowych jest to, że pomagają one osobom początkującym przyzwyczaić się do noszenia soczewek kontaktowych. Może to być szczególnie pomocne dla osób, które dopiero zaczynają nosić soczewki kontaktowe i potrzebują trochę czasu, aby się do nich przyzwyczaić przed przejściem z okularów lub innych rodzajów okularów korekcyjnych.

Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?

Soczewki kontaktowe przeznaczone są dla osób, które noszą szkła kontaktowe na co dzień, ale nie chcą zajmować się ich czyszczeniem i przechowywaniem.

Soczewki acuvue oasys 1 day są również świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto ma problem z zapamiętaniem, kiedy jest czas na czyszczenie kontaktów.

Kiedy powinienem rozważyć używanie soczewek jednodniowych? Jeśli jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych lub zastanawiasz się nad rozpoczęciem ich noszenia, soczewki jednodniowe są świetnym rozwiązaniem. Soczewki te są wygodne i łatwe w użyciu.

Eliminują również konieczność czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych po zakończeniu ich noszenia — po prostu wyrzuć je po każdym użyciu. Są bardziej komfortowe niż tradycyjne soczewki kontaktowe, ponieważ nie dotykają Twoich oczu tak bardzo, gdy je zakładasz lub zdejmujesz.

Czy soczewki jednodniowe są lepsze od miesięcznych?

Jednodniowe soczewki kontaktowe są tak samo bezpieczne i skuteczne jak soczewki miesięczne. Różnią się głównie tym, jak często należy je wymieniać. Soczewki jednodniowe należy wyrzucić po każdym użyciu, natomiast soczewki miesięczne można nosić do 30 dni przed wyrzuceniem.

Jednodniowe soczewki kontaktowe są wygodniejsze od miesięcznych, ponieważ nie trzeba ich czyścić, przechowywać i dezynfekować między kolejnymi użyciami. Mogą jednak kosztować więcej niż tradycyjne kontakty, ponieważ trzeba je wymieniać codziennie.

Nie są też tak trwałe, jak soczewki kontaktowe miesięczne. Są również bardziej komfortowe niż tradycyjne soczewki kontaktowe, ponieważ nie dotykają tak bardzo oczu podczas ich zakładania i zdejmowania.

Czy soczewki jednodniowe mogą nosić osoby z astygmatyzmem?

Tak. Soczewki jednodniowe są przeznaczone do noszenia przez osoby z astygmatyzmem lub innymi rodzajami problemów ze wzrokiem. Jednak przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego dla Ciebie typu soczewek kontaktowych nadal powinieneś skonsultować się ze swoim okulistą.

Rodzaje soczewek jednodniowych

Istnieją dwa rodzaje soczewek jednodniowych: miękkie i sztywne gazoprzepuszczalne. Miękkie soczewki kontaktowe wykonane są z materiału silikonowo-hydrożelowego, który jest bardzo podobny do materiału używanego do produkcji zwykłych soczewek jednodniowych.

Różnica pomiędzy miękkimi a sztywnymi soczewkami gazoprzepuszczalnymi polega na tym, że miękkie soczewki kontaktowe mogą być noszone przez dłuższy czas bez powodowania podrażnień lub innych problemów. Miękkie soczewki kontaktowe są również bardziej komfortowe niż sztywne soczewki gazoprzepuszczalne. Wadą miękkich soczewek kontaktowych jest to, że mogą nie zapewnić tak dobrej korekcji wzroku, jak sztywne soczewki gazoprzepuszczalne.

Oba rodzaje soczewek są łatwe w pielęgnacji i wystarczają na jeden dzień, zanim trzeba je wyrzucić. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest sposób, w jaki dopasowują się do Twojego oka — miękkie soczewki kontaktowe dopasowują się do kształtu rogówki, podczas gdy sztywne soczewki gazoprzepuszczalne nie.

Różnica pomiędzy miękkimi i sztywnymi soczewkami gazoprzepuszczalnymi polega na tym, że są one przeznaczone do korygowania różnych rodzajów problemów ze wzrokiem.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ