Rozliczenie PIT online w 2023 roku

Doroczne składanie deklaracji podatkowej dla wielu podatników wiąże się z niemałym stresem. Zastanawiamy się bowiem, czy właściwie wykażemy przychód za zeszły rok podatkowy, a przy okazji skorzystamy z kompletu przysługujących nam zniżek. Dodatkową trudnością mogą dla wielu okazać się zmiany w zakresie rozliczania, jakie weszły w życie wraz z projektami ministerstwa finansów – Nowy Ład i Nowy Ład 2.0. Oczywiście formularz deklaracji możemy wypełnić tradycyjnie, ręcznie, i osobiście udać się z nim do okienka urzędu skarbowego. Świetną alternatywą okaże się jednak rozliczenie PIT 2022 przez internet. Wypełniając PIT online możemy bowiem skorzystać z intuicyjnego systemu aplikacji do przygotowania formularza, co pozwoli nam uniknąć większości błędów, a także na bieżąco skontrolować, czy wprowadzamy odpowiednie wartości w odpowiednie miejsca na deklaracji. Rozlicz PIT online, korzystając z portalu podatki .Gov, a otrzymasz dostęp do niezwykle pomocnej instrukcji wypełniania.

  • Nowy Polski Ład a rozliczenie PIT 2022 online
  • Rozliczenie PIT online – jakie dokumenty przygotować?
  • PIT – rozliczenie online w 2023
  • ePITY 2023 – wypełnij formularz PIT 37 online
  • PITy online – wygodne i błyskawiczne złożenie deklaracji

Nowy Polski Ład a rozliczenie PIT 2022 online

Choć wiele słyszeliśmy o zamieszaniu, jakie w kwestii rozliczeń z fiskusem miały wprowadzić projekty Polskiego Ładu, w praktyce niewiele zmieniło się w kwestii formy wypełniania deklaracji względem ubiegłego roku. Deklarację możemy złożyć osobiście, w okienku odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania urzędu, lub przy pomocy rządowego portalu www.podatki.gov.pl. Dla standardowego formularza PIT-37 zmianie nie uległ również termin. Deklarację składamy do 30 kwietnia roku następującego po tym, który chcemy rozliczyć. PIT-37 muszą złożyć w terminie wszyscy podatnicy uzyskujący przychody z umów cywilnoprawnych czy umów o pracę. Na specjalny wniosek podatnika urząd skarbowy może odroczyć termin złożenia dokumentu, jednak wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Jeżeli zdecydujemy się złożyć PIT 2022 online, obowiązują nas dokładnie te same regulacje, co w przypadku stacjonarnej wizyty w urzędzie.

Rozliczenie PIT online – jakie dokumenty przygotować?

Jeżeli chcemy skorzystać z usługi PIT 2022 online, aby zaoszczędzić czasu na wizytę w urzędzie skarbowym, a także skorzystać z intuicyjnej aplikacji do wypełniania deklaracji, warto wcześniej przygotować sobie odpowiednie dokumenty i dane, które okażą się dla nas pomocne, a nawet niezbędne we właściwym wypełnianiu formularza. Niezbędne okaże się przygotowanie naszego zeszłorocznego PITa oraz PIT-11 lub innego zestawienia, które uwzględni nasze ubiegłoroczne przychody. Wcześniej należy sprawdzić, z jakich ulg podatkowych możemy skorzystać w naszej sytuacji rodzinnej czy zawodowej, a także wybrać, jakiej Organizacji Pożytku Publicznego zamierzamy przekazać 1,5% podatku.

PIT – rozliczenie online w 2022

Rozliczając PIT online 2022 możemy skorzystać z jednego z wielu dostępnych programów do wypełniania deklaracji. Te stale się rozwijają, z roku na rok coraz precyzyjniej przeprowadzając podatnika przez na pozór skomplikowane etapy uzupełniania formularza. Zaczynamy od wyboru interesującej nas formy rozliczenia (dla siebie, dla znajomego, wspólne). Następnie odpowiadamy na kilka pytań aplikacji, w których podajemy informacje dotyczące przychodów oraz ulg, z których chcielibyśmy skorzystać. Kolejny krok to przepisanie do nowego formularza danych z ubiegłorocznej deklaracji PIT-11 lub innego zestawienia przychodów. Po wprowadzeniu danych jesteśmy proszeni o uwzględnienie ulg, kosztów uzyskania przychodu, a także innych odliczeń. W ostatnim kroku wybieramy OPP, której przekazujemy 1,5% podatku, po czym uwierzytelniamy formularz, wysyłając PIT roliczenie online do urzędu skarbowego. Na potwierdzenie finalizacji całego procesu otrzymujemy możliwość wydrukowania Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

ePITY 2023 – wypełnij formularz PIT 37 online

Rozliczenie PIT online to najwygodniejsza forma wypełniania i zdalnego składania deklaracji podatkowej, w której rozliczamy się z fiskusem za przychody z ubiegłego roku. ePITY 2023 to platforma, która przeprowadzi podatnika przez kolejne kroki uzupełniania formularza, na bieżąco wyliczając konkretne kwoty, co pozwoli nam na uniknięcie błędów formalnych, które uniemożliwiłyby poprawne złożenie deklaracji. PIT 37 to najpopularniejsza forma rozliczenia, dotycząca wszystkich podatników uzyskujących przychody z umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Jednak w aplikacjach znajdziemy także wzory pozostałych wariantów dokumentu.

PITy online – wygodne i błyskawiczne złożenie deklaracji

PIT rozliczanie online to świetna alternatywa dla tych, którzy dotąd nie mieli doświadczenia w wypełnianiu deklaracji ręcznie, jak również dla tych, którzy nie chcą czekać w kolejce do urzędu, aby złożyć oświadczenie stacjonarnie. Dzięki sieciowej formie składania formularza PIT zaoszczędzamy zarówno nerwy, jak i niezwykle cenny czas.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ