Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Jakie cechy powinno posiadać najlepsze konto bankowe? Czy liczą się dla ciebie bezkosztowe wypłaty z bankomatów w Polsce czy wygodne prowadzenie konta w bankowości internetowej? Sprawdź ranking kont osobistych i przekonaj się, czego oczekujesz od własnego konta osobistego.

Konto osobiste zgodnie z nazwą, powinno być dopasowane do naszych potrzeb. Te mogą się różnić. Niektórzy wciąż polegają na gotówce, wobec czego najważniejsze będą sprawne i darmowe wypłaty z bankomatów, inni z kolei cenią konto osobiste za nowoczesność i mobilność. Sprawdź, czego możesz oczekiwać od konta osobistego i znajdź optymalną dla siebie ofertę konta bankowego.

Co oferuje konto osobiste?

Najprościej można rzec, że najlepsze konta osobiste oferują pełny pakiet usług i produktów finansowych, które sprawią, że nasze życie będzie wygodne i tanie. Tak kompleksowe produkty to jednak rzadkość. Wyjątkami jest m.in. możliwość darmowego otwarcia subkonta dla innych walut. Konto walutowe najczęściej wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jeśli często podróżujesz i zależy ci na dostępie do konta w euro czy bezproblemowego korzystania za granicą z karty debetowej, w rankingu kont osobistych szukaj specyficznych ofert skrojonych do twoich potrzeb. Często alternatywą dla konta walutowego może być konto oszczędnościowe w obcej walucie. Tego typu oferty możemy spotkać coraz częściej.

Przejdźmy jednak to standardów, bez których trudno wyobrazić sobie atrakcyjne konto. Przede wszystkim prowadzenie konta powinno być darmowe. Co prawda w pełni darmowe konto osobiste to rzadkość, niemniej popularne są chociażby konta bankowe, które nie kosztują nas nic, jeśli na co dzień płacimy kartą. Nie jest to wymagający warunek ze strony banku, natomiast my zyskujemy bezpłatne prowadzenie rachunku. Standardem jest też darmowe otwarcie konta. Co więcej, otwierając rachunek bankowy możemy liczyć na różnego rodzaju bonusy. Przed założeniem rachunku osobistego warto też porozmawiać ze znajomymi, którzy korzystają z różnych produktów. Może bank któregoś z nich oferuje bonus za polecenie oferty, z czego mogą skorzystać obie strony. Zazwyczaj, żeby miesięczna opłata wynosiła okrągłe zero, wystarczą płatności kartą. W przypadku kont dla jednoosobowych działalności gospodarczych rachunek osobisty nie jest uzależniony od transakcji bezgotówkowych, ale np. zadeklarowania robienia z tego konta przelewów na ZUS czy US.

Wypłaty z bankomatów i oszczędności – na co zwracamy uwagę zakładając konto w banku

Założenie konta osobistego może wynikać z różnych powodów. Dla niektórych rachunek potrzebny jest wyłącznie do tego, żeby pracodawca przelewał na wskazany numer wynagrodzenie. Taki użytkownik nie potrzebuje nowoczesnej aplikacji mobilnej banku ani nawet dostępu do bankowości elektronicznej na komputerze. Dla takich osób najlepsze konto bankowe będzie uzależnione od możliwości wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie bez dodatkowych opłat. Tutaj wystarczą podstawowe, darmowe konta osobiste z dostępem do firmowych i pozostałych bankomatów. Drugi popularny typ klienta to osoby, które szukają miejsca do odkładania oszczędzanych pieniędzy. Taka osoba, zakładając konto osobiste nie potrzebuje dostępu do Google Pay czy nawet karty do konta. Dużo większą uwagę zwróci za to na konta oszczędnościowe i inne rachunki bankowe z korzystnym oprocentowaniem. Z powodu inflacji na koncie oszczędnościowym czy zwykłej lokacie można zarobić więcej. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również rachunki terminowych lokat oszczędnościowych przypisanych do rachunku bankowego.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ