Jaki jest najlepszy powerbank?

Chcesz mieć możliwość naładowania telefonu niezależnie od tego, gdzie się wybierasz? Jeśli tak, to powerbank jest gadżetem dla Ciebie! Z drugiej strony, znalezienie odpowiedniego powerbanku do smartfona nie jest takie proste, jak się wydaje.

Wynika to z mnogości opcji dostępnych obecnie na rynku. Na szczęście nie musisz się martwić! Poniższe sugestie pomogą Ci wybrać ładowarkę odpowiednią do Twoich potrzeb.

Powerbank — dlaczego warto go mieć?

W nowoczesnych smartfonach dostępnych jest wiele fantastycznych funkcji. Jednak im bardziej zaawansowany jest sprzęt, tym większe jest jego zużycie energii. Czy kiedykolwiek byłeś poza domem i bateria w Twoim telefonie padła? A ile razy zdarzyło Ci się utknąć w miejscu, gdzie nie było gdzie go naładować, przez co zostałeś pozbawiony dostępu do informacji, Internetu, pieniędzy, kontaktów i wszystkiego, co miałeś pod ręką?

Brak dostępu do niego jest w istocie czymś nieprzyjemnym, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że brak dostępu do niej to prawie jak odłączenie od reszty świata.

Dlatego właśnie posiadanie dobrego powerbanku do telefonu powinno być uważane za gadżet niezbędny. Tego rodzaju przenośna ładowarka może naładować smartfon w dowolnym czasie i miejscu – w podróży, w pracy, a nawet podczas pobytu na łonie natury.

Powerbank — rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów powerbanków. Najczęściej klasyfikuje się je na podstawie sposobu ładowania smartfona oraz sposobu ładowania powerbanku. Na tej podstawie dokonujemy następującego rozróżnienia:

  • Tradycyjne powerbanki są zasilane za pomocą wtyczki podłączonej do sieci elektrycznej. Do ładowania smartfonów i innych gadżetów potrzebny jest kabel.
  • Bezprzewodowe powerbanki – umożliwiają bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Nadają się tylko do urządzeń wykorzystujących podobną technologię.
  • Banki energii słonecznej to przenośne urządzenia, które przetwarzają światło słoneczne na energię elektryczną. Powerbank solarny zawiera specjalne ogniwo, które służy do przechwytywania energii. Dzięki tej technologii można ładować baterię bez użycia energii elektrycznej. Zazwyczaj współpracują one z kablem do ładowania smartfonów.

Jeśli chcesz kupić urządzenie idealne dla siebie, ważne jest, aby najpierw zapoznać się z różnymi typami. Ułatwi to poszukiwania także w przyszłości.

Najważniejsze parametry — czyli na co zwrócić uwagę wybierając powerbank?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki sieciowej, jest jej pojemność. Wpłynie ona bowiem na to, ile razy będziesz mógł naładować swój telefon. Jeśli szukasz małego gadżetu do noszenia na co dzień, 5000-6000 mAh powinno wystarczyć.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest szybkość ładowania powerbanku. Większość powerbanków ładuje Twoje gadżety w takim samym tempie, jak tradycyjne ładowarki. Jeśli jednak chcesz, aby Twój sprzęt był ładowany szybciej, wybierz powerbank z funkcją szybkiego ładowania, która umożliwia szybkie ładowanie.

Przyjrzyj się dokładnie złączom USB oraz, jeśli to możliwe, innym portom. Jeśli kupujesz powerbank o dużej pojemności, dobrze jest, jeśli może on ładować dwa gadżety jednocześnie. W takim przypadku przydadzą się co najmniej dwa porty. Dla wygody użytkowania sprawdź, czy urządzenie ma wyraźny wskaźnik poziomu naładowania baterii.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ