Prowadząc biznes opierający się o sprzedaż lub produkcję różnorodnych dóbr i przedmiotów, konieczne jest sprawne organizowanie pracy magazynu. Jednym z najefektywniejszych usprawnień jest wdrożenie dopasowanych i cechujących się najwyższą jakością wózków transportowych.

Popularne typu wózków transportowych spotykanych na magazynach

Wózki przeznaczone do transportu towarów na magazynie występują w różnych modelach. W zależności od typu mogą różnic się przeznaczenie, udźwigiem, a także wieloma innymi aspektami, bezpośrednio przekładającymi się na komfort pracy.

Najpopularniejsze wózki wykorzystywane na magazynach to wózki paletowe. Z łatwością podniosą ciężki towar, lecz są przeznaczone do pokonywania dość krótkich odcinków.

Potrzebując wózka, który usprawni wnoszenie towarów na schody lub poradzi sobie z wysokimi progami, konieczne jest wybranie wózka sklepowego. Doskonale sprawdzi się do transportu nawet dużych paczek.

Wózki platformowe, spotykane są zazwyczaj na magazynach, gdzie konieczne jest transportowanie wielu towarów niepołączonych w wygodne palety.

Te i inne rodzaje wózków możesz poznać np. w sklepie: https://neopak.pl

Dlaczego wózki platformowe to uniwersalny wybór?

Wózki platformowe są najczęściej wybieranym wózkiem, jaki można spotkać na terenie wszystkich popularnych magazynów. Wynika to z jego wyjątkowej użyteczności oraz możliwości wykorzystania do różnorodnych zadań.

Wózki tego rodzaju doskonale sprawdzają się do przeważenia towarów o wszelkich możliwych gabarytach. Równie efektywnie można zapakować oraz przewieźć wózkiem platformowych towar o znacznych gabarytach, jak i kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk małych produktów.

Wózki platformowe cieszą się także tak dużym i stale rosnącym powodzeniem ze względu na prostą konstrukcję. Ich kluczowa części to płaska platforma. Jest ona standardowo umieszczona na czterech kołach, posiadających dodatkowo wspomaganie.

Najczęściej występujące wózki transportowe mają platformę w kształcie prostokąta, na której wygodnie i bezpiecznie można umieszczać wszystkie towary wymagające transportu.

Dodatkowe burty, w które wyposażone są wózki transportowe, pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie przewożonego towaru. Wykonując standardowe ruchy podczas jazdy, nie ma konieczności obawiania się o zawartość – z pewnością nie wypadnie poza granicę platformy.

Wózki transportowe są wyposażane w różną ilość burt, w zależności od przeznaczenia lub modelu. Wybierając odpowiedni dla swojej pracy, warto dopasować ilość burt lub ich mechanizm do indywidualnych potrzeb. Niektóre wózki posiadają także burty mające funkcję składania lub opuszczania, co może wpływać na komfort ładowania towaru na platformę.

Wózki dwukołowe – kiedy można ich używać?

Bardzo popularnym wózkiem, spotykanym w wielu zakładach jest wózek taczka, nazywany także dwukołowym. Nowoczesne wózki tego rodzaju wykonane są lekkich, lecz wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Dzięki temu transportowanie nawet ciężkich produktów nie jest trudne.

Wózki tego rodzaju posiadają zazwyczaj także pompowane koła, których amortyzacja pozwala na bezpieczne transportowanie nawet delikatnych przedmiotów, takich jak sprzęt RTV lub meble.

Gdzie można spotkać wózki transportowe?

Wózki transportowe spotkać można nie tylko na tradycyjnych magazynach zajmujących się przechowywaniem i wydawaniem dużych ilości towaru. Tego rodzaju usprawnienie doskonale sprawdzi się także w miejscach, gdzie konieczne jest przewożenie dużych ilości dokumentów, książek – np. w bibliotekach lub miejscach zajmujących się przechowywaniem akt.

Wózki tego rodzaju zapewniają także dużą wygodę lekarzom oraz innym pracownikom szpitalu, ale także wszystkich osób, których praca wymaga systematycznego przenoszenia ciężkich lub licznych przedmiotów.

Dodatkowe akcesoria usprawniające działanie wózków transportowych

Wózki platformowe to doskonałe rozwiązanie, mające znaczący wpływ na komfort pracy na magazynie. Niemniej jednak można je dodatkowo wyposażyć, dzięki czemu będą jeszcze bardziej funkcjonalne.

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań jest dokupienie oprzyrządowania, którego celem jest wyznaczenie wygodnych ścieżek ruchu. Dodatkowo jego zadaniem jest także ochrona drogi, po której będzie przemieszczał się wózek.

Niezwykle przydatnymi akcesoriami są także wszelkie taśmy, oznaczenia i odbojnice, a także różnorodne słupki i barierki. Dzięki temu można wygodnie zarządzać przestrzenią i podnosić poziom bezpieczeństwa na terenie magazynu.

Dodatkową zaletą stosowania odpowiednio dopasowanych wózków oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów jest także usprawnienie wewnętrznej logistyki magazynu.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ