Księgowość on-line to już nie tylko program do wystawiania faktur przez przeglądarkę i wsparcie księgowej lub księgowego na odległość. Firmy oferujące takie usługi, walcząc o kolejnych klientów, dostarczają coraz więcej zintegrowanych usług ułatwiających prowadzenie zarówno małego jak i średniego biznesu. Aplikacje typu wFirma przybierają w ostatnim czasie formę centrum do zarządzania firmą. Zobacz co nowego dostępne jest w różnych ofertach.

OCR w aplikacji mobilnej

OCR to inaczej program do rozpoznawania tekstu. Coraz więcej firm oferujących usługi księgowe online wykorzystuje tę technologię w swoich aplikacjach mobilnych, lub jako wbudowane narzędzie swojej aplikacji webowej. Dzięki OCR, możesz zrobić zdjęcie lub zeskanować dowolny dokument księgowy i przesłać go w formie czytelnej dla maszyny do aplikacji on-line, z której korzystać w celach prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

CRM

CRM (po angielsku Customer Relationship Management) czyli Zarządzanie Relacjami z Klientami. Coraz więcej systemów księgowych posiada wskazany moduł. Dzięki niemu aplikacja do księgowości internetowej znacznie ułatwia i automatyzuje procesy związane z obsługą klientów. Najczęściej w ramach tej usługi możesz otrzymać takie narzędzia jak zarządzanie kontaktami kontrahenta, prosty system do prowadzenia projektów, lista zadań przypisana do użytkownika w kontekście klienta, zarządzanie rabatami udzielonymi klientowi (często zintegrowane z wystawianymi FV), kalendarz i zarządzanie spotkaniami z klientami, archiwum komunikacji i dokumentów. Narzędzie to organizuje pracę i ułatwia analizę współpracy.

Program do fakturowania

Integracja z Allegro

Jeżeli prowadzisz sprzedaż na Allegro, koniecznie znajdź usługę, która oferuje automatyczną integrację z tą platformą sprzedaży. Dzięki takiej usłudze proces sprzedaży jeszcze bardziej przyśpieszy, a ty zaoszczędzisz czas na wystawianiu faktur – te będą się wystawiane i wysyłane do klienta automatycznie. 

API

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, lub prowadzisz sprzedaż usług online poprzez aplikację internetową, warto jest poszukać usług księgowości on-line, które oferują w swoim rozwiązania możliwość przeprowadzania integracji za pomocą API. 

API (Application Programming Interface) jest interfejsem umożliwiającym komunikację pomiędzy dwoma aplikacjami. W tym przypadku jest to program do fakturowania i Twój sklep lub aplikacja. Dzięki takiej usłudze, możesz zautomatyzować wiele procesów związanych z wystawianiem faktur za oferowane usługi.

Magazynowanie

Aktualne rozwiązania księgowości on-line bardzo często umożliwiają prowadzenie gospodarki magazynowej. Dzięki temu nie musisz stosować oddzielnego oprogramowania. Wszystko masz pod kontrolą w jednym systemie. 

Zarządzanie personelem

Jeżeli zatrudniasz pracowników lub zlecasz zadania w oparciu o umowy cywilnoprawne, warto jest także rozważyć usługi, które oferują także moduł Kadry i Płace. Nie wszystkie aplikacje do fakturowania dostępne w sieci oraz usługi księgowości on-line posiadają taki moduł a nawet jeśli go deklarują, nie posiada on pełnych funkcji. Warto jest więc sprawdzić, czy posiada on funkcje niezbędne dla Twoich potrzeb oraz czy aplikacja jest na bieżąco rozwijana, ponieważ prawo w tym zakresie dość często się zmienia.

Dość rzadko spotykanym, ale już dostępnym na rynku jest integracja takiego modułu bezpośrednio z portalami pracy. Daje to możliwość zarządzania całym procesem rekrutacyjnym bezpośrednio w jednym narzędziu.

Aplikacja do księgowości on-line z dobrym modułem kadrowo-płacowym to wygodne rozwiązanie pozwalające skuteczne zarządzanie personelem. 

Zintegrowane usługi finansowe

Księgowość on-line to coraz więcej integrowanych usług zewnętrznych. Jeżeli cenisz sobie wygodę, płynność finansową, spokój i nie chcesz martwić się nierzetelnymi kontrahentami, pomyśl o usłudze księgowej w ramach której będziesz mógł skorzystać z takich usług jak Faktoring – czyli natychmiastowa płatność za fakturę z odroczonym terminem, Pożyczki – np. na faktury, których termin niedługo mija, czy automatyzację miękkiej windykacji. Te usługi za niewielką opłatą z pewnością pozwolą Ci osiągnąć wspomniany wcześniej stan.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ