Strona internetowa przyjazna użytkownikom, czyli kilka słów o UX

Tworzenie stron internetowych to zadanie, które wymaga sporej dozy cierpliwości, zwłaszcza jeśli chcemy zrobić to dobrze. Na samym początku musimy wyznaczyć cel strony, czyli powód, dla którego powstanie. Takim celem może być np. sprzedaż produktów lub zwiększenie świadomości marki. To kluczowy etap, dzięki któremu uda Ci stworzyć przestrzeń, która zachęci użytkowników do interakcji, których od nich oczekujesz. Niesamowicie istotne jest również intuicyjne zaprojektowanie strony internetowej. W tym aspekcie warto wziąć pod uwagę zasadę trzech kliknięć, która mówi o tym, że użytkownik powinien mieć możliwość dostania się do określonej zawartości, przechodząc przez nie więcej niż trzy podstrony.

Przyjazny design, odpowiednia ilość treści i intuicyjna nawigacja to coś, czego oczekuje każda osoba, odwiedzająca stronę internetową. W tym artykule postaramy się pokrótce omówić, czym jest UX i dlaczego jest tak istotny podczas projektowania każdego rodzaju strony internetowej.

Strony internetowe – odpowiednia agencja marketingowa zadba o dobry UX!

Zacznijmy od tego, co właściwie kryje się za tym tajemniczym skrótem. UX, czyli User Experience to „doświadczenie użytkownika”, czyli tak naprawdę ogół wrażeń i doświadczeń, które towarzyszą użytkownikowi podczas przeglądania danej strony WWW. Może się to wydawać oczywiste, jednak w sieci aż roi się od przykładów źle zaprojektowanych stron internetowych, które nie zostaną docenione przez użytkowników i najpewniej nie przyniosą żadnych korzyści swoim właścicielom. UX w znaczącym stopniu przyczynia się do współczynnika konwersji, czyli odsetka użytkowników, wykonujących oczekiwaną czynność w obrębie strony internetowej (zapisanie się na newsletter, finalizacja zakupu itp.).

Możemy się chyba zgodzić, że wolelibyśmy wobec tego, aby wrażenia użytkowników związane z naszą stroną WWW były jak najlepsze. W takiej sytuacji warto znaleźć dobrą agencję marketingową, w której specjaliści od UX stworzą intuicyjną wizytówkę Twojej firmy, zachęcającą odwiedzających do pozostania w jej obrębie na dłużej oraz jej ponownego odwiedzenia. Jeśli chcesz odnaleźć dobre agencje marketingowe, tworzące strony internetowe, możesz spojrzeć na ich ranking w wyszukiwarce, zaznajomić się z kilkoma ofertami, skontaktować się z przedstawicielami i wreszcie – wybrać tę najlepszą.

strony internetowe lublin

Kilka zasad dobrego UX, o których warto pamiętać

Nawet jeśli zdecydujemy się na zlecenie stworzenia swojej strony internetowej profesjonalnemu zespołowi, warto wiedzieć, jakie elementy składają się na dobry UX. Do tych najbardziej istotnych reguł możemy zaliczyć przede wszystkim:

  • dostosowanie strony internetowej do użytkowników mobilnych;
  • zastosowanie się do zasady „trzech kliknięć” (uproszczenie architektury informacji);
  • prosty design, intuicyjne rozmieszczenie poszczególnych elementów;
  • kreatywne podejście połączone ze schematycznym myśleniem;
  • proste, klarowne formularze;
  • odpowiednie rozmieszczenie tekstu w obrębie strony WWW;
  • szybkość ładowania się strony;
  • wzywanie do działania.
Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ