Jak wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny lub gotówkowy?

Kredyt hipoteczny lub gotówkowy to duże zobowiązanie na długie lata. Często to jedyna możliwość, aby móc zrealizować marzenia o własnym domu lub mieszkaniu, samochodzie, remoncie czy zagranicznych wakacjach. Jednak, żeby szybko otrzymać pieniądze i zacząć działać, trzeba nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także prawidłowo go wypełnić. Dowiedz się, jak to zrobić.

Ubieganie się o kredyt to czasochłonny proces. Jest on związany z dopełnianiem wielu formalności, nawet jeśli składasz wniosek online. Bank, przed przesłaniem pieniędzy, musi mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Jednak cała procedura może wydłużyć się jeszcze bardziej, jeśli zrobisz to nieprawidłowo. Dlatego tak istotne jest, aby dowiedzieć się, jak wypełnić wniosek.

Jakie informacje należy podać we wniosku o kredyt?

Nie ma uniwersalnego wzoru wniosku o kredyt, który można złożyć w każdym banku. W zależności od polityki wybranej instytucji różnią się one formą, ułożeniem treści, a także rodzajem wymaganych informacji.  Dlatego jeśli chcesz ubiegać się o pieniądze w określonym miejscu, najpierw zdobądź odpowiedni formularz. Niemniej są dane, które są wymagane w każdym wniosku, niezależnie od banku. To m.in.:

  • informacje odnośnie do zaciąganego kredytu – w formularzu należy podać zarówno kwotę i czas spłaty, jakie Cię interesują, oraz cel kredytowania. Trzeba wybrać także termin płacenia rat, rodzaj oprocentowania, czyli stały lub zmienny oraz w przypadku kredytu hipotecznego typ rat: malejące lub równe,
  • dane osobiste – bank musi wiedzieć, kto ubiega się o kredyt. Dlatego należy we wniosku podać prawdziwe imiona i nazwiska, datę urodzenia, numer PESEL, adres zameldowania i korespondencyjny, numer dowodu osobistego i jego datę ważności, a także numer konta bankowego, na który ma zostać przelana gotówka po uzyskaniu pozytywnej decyzji. Jeśli składasz wniosek ze współmałżonkiem lub innym kredytobiorcą, powinieneś podać także jego dane,
  • informacje na temat sytuacji finansowej – są one niezbędne do tego, aby móc określić Twoją zdolność kredytową. Banki wymagają podania źródła comiesięcznych dochodów i ich wysokości, a także określenia miesięcznych kosztów stałych i ujawnienia innych zobowiązań – włącza się w to nie tylko kredyty i pożyczki, ale także karty kredytowe i debet na koncie bankowym,
  • dane dotyczące pozostałych członków rodziny – jeśli pozostajesz w związku małżeńskim i/lub masz dzieci powinieneś podać liczbę osób, które pozostają na Twoim utrzymaniu. Dzięki temu bank będzie mógł ocenić, czy jesteś w stanie spłacić kredyt oraz czy kolejne zobowiązanie nie zaważy na bezpieczeństwie rodziny,
  • informacje dotyczące kredytowanej nieruchomości – dotyczy to wyłącznie kredytów hipotecznych. W tym przypadku należy podać wartość nieruchomości, jej umiejscowienie, numer księgi wieczystej oraz inne wymagane przez bank dane.

Pamiętaj, że we wniosku należy podawać wyłącznie prawdziwe informacje. Za próbę wyłudzenia kredytu grożą poważne konsekwencje prawne. Więcej informacji możesz przeczytać np. na https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-wypelnic-wniosek-o-kredyt/.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt?

Wniosek o kredyt hipoteczny najlepiej złożyć za pośrednictwem zaufanego doradcy kredytowego, który pomoże zebrać potrzebne dokumenty i sprawdzi, czy wszystko zostało prawidłowo uzupełnione.

Natomiast wniosek o pieniądze na dowolny cel można złożyć bezpośrednio w placówce banku lub o wiele łatwiej – online. Np. szybko i wygodnie kredyt gotówkowy uzyskasz za pomocą finanse.rankomat.pl. Znajdziesz tam czytelny i prosty w obsłudze formularz, który należy uzupełnić, aby system przygotował dla Ciebie ranking dostępnych ofert z kilkunastu banków. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możesz porównać:

  • koszty udzielenia kredytu, czyli wysokość prowizji,
  • całkowity koszt zobowiązania do spłaty,
  • oprocentowanie,
  • wysokość proponowanej raty,
  • wymagania, jakie stawia bank do rozpatrzenia wniosku.

To komfortowe narzędzie pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie na jednym kredycie! Dlatego warto poznać je bliżej zanim podpiszesz wniosek w banku. Po wybraniu oferty należy dokończyć uzupełnianie formularza, a następnie umówić się na rozmowę z doradcą, który pomoże sfinalizować operację.

Wypełnij prawidłowo wniosek o kredyt i ciesz się szybko uzyskaną gotówką na koncie. Realizowanie marzeń nigdy nie było prostsze!

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ