Infekcja wirusowa – jak ją leczyć?

Grypa jest chorobą zakaźną, która może być przenoszona przez kaszel i kichanie. Infekcje grypowe występują o każdej porze roku, ale większość przypadków przebiega zgodnie z wzorcem sezonowym, z jesiennym szczytem, po którym następuje zimowy wyższy poziom zachorowań. Zdarza się również, że ludzie pozostają zakażeni, mimo że nie mają objawów.

Jesień i zima to wzmożony czas infekcji wirusowych. Zazwyczaj szczyt przypada na jesień, ale wbrew pozorom zimowe niskie temperatury nie wymrażają wirusów i zimą mają się również dobrze. Zazwyczaj spokojniej robi się na wiosnę. 

Jak walczyć z wirusem?

Jednym z pierwszych objawów infekcji jest żółta lub zielona wydzielina z nosa. Organizm produkuje ją, aby uwięzić w niej wirusy, więc jednocześnie pokazuje nam, że coś się zaczyna dziać. Katar bowiem często bierzemy za coś, co nam towarzyszy. Dodatkowo pojawia się także ból mięśni, który może być bardzo nieprzyjemny! Innymi objawami może być kaszel, ból gardła czy ból głowy. Jak się leczyć?

Najlepszym sposobem, aby pomóc swojemu ciału wrócić do sił w chorobie, jest stosowanie zdrowej diety, picie dużej ilości płynów, w tym ciepłych napojów z owocami i innymi dodatkami. Sprawdzi się na pewno sok malinowy, miód czy imbir. Takie napary rozgrzeją i pomogą nam w trudnych chwilach. Stosowanie inhalacji może być również pomocne, jeśli masz dostęp do tego typu leczenia. Świetną inhalacją będzie nawet wlanie gorącej wody do miski, dodanie odpowiednich olejków i wdychanie pary. Można nakryć głowę ręcznikiem, by było to efektywniejsze.

Nie bagatelizuj objawów, bo nieleczona grypa może skończyć się bardzo źle. Odpoczynek w łóżku i dużo snu to dwa dobre punkty wyjścia dla tych, u których zdiagnozowano wirusa lub inną infekcję górnych dróg oddechowych, taką jak np. zapalenie oskrzeli. Należy pić dużo płynów w ciągu dnia, starając się zachować odpowiednie nawodnienie. Oprócz wspomnianych domowych sposobów pamiętajmy także o przyjmowaniu leków. Oczywiście należy ich wybór konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Leki przeciwwirusowe

W aptekach dostępne są leki przeciwwirusowe, między innymi lek Neosine Forte. Może być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń. W rzeczywistości, jest on znany od lat jako związek przeciwwirusowy i przeciw opryszczce – co oznacza, że jego działanie obejmuje zwiększenie odporności u osób zakażonych wirusami lub przynosi ulgę! 

Grypa, przeziębienie i inne infekcje wirusowe mogą być bardzo nieprzyjemne. W związku z tym warto w tym czasie szczególnie o siebie zadbać.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ