Mopy parowe do paneli – bezpieczny sprzęt do sprzątania domu

Mycie podłóg to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Używając w tym celu tradycyjnego mopa z wiadrem na wodę, zadanie to zajmuje niestety sporo czasu i energii. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku mopów parowych, które nie wymagają użycia detergentów, są gotowe do pracy zaledwie chwilę po uruchomieniu, a jedyne czego potrzebują, to trochę czystej wody i podłączenia do prądu.

Czym są i jak działają mopy parowe?

Mop parowy to urządzenie, które z pozoru przypominać może nieco tradycyjnego mopa do mycia podłogi, jednak różni się od niego zastosowaną w urządzeniu technologią. Pierwszą różnicą, jaką można między nimi zauważyć, jest brak wiadra przeznaczonego na wodę. W tradycyjnych mopach to właśnie w wiadrze miesza się wodę z detergentem, żeby móc płukać w nim miękką końcówkę podczas czyszczenia mieszkania. Mopy parowe do paneli mają wbudowane pojemniki na wodę w swoim korpusie, które należy napełnić przed rozpoczęciem pracy. Co ważne, wlewa się do nich jedynie czystą wodę bez żadnych środków chemicznych.

Mopy parowe wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, żeby grzałka, która znajduje się tuż przy pojemniku na wodę, mogła zacząć się nagrzewać. Para wodna po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury zostaje przepchnięta przez pompkę aż do końcówki mopa, nazywanej także jego głowicą, która styka się bezpośrednio z podłogą podczas sprzątania.

Jak właściwie używać mopa parowego?

Przede wszystkim należy pamiętać, że mopy parowe do paneli to urządzenia wyłącznie myjące, dlatego przed ich użyciem powierzchnie, które planuje się umyć, należy dokładnie odkurzyć. Kiedy podłogi są już przygotowane, z mopa należy wyciągnąć pojemnik na wodę i wlać do niego jej odpowiednią ilość, która może różnić się w zależności od posiadanego modelu.

Niektóre modele pochodzące od producentów takich jak Ariete, czyli włoskiej marki specjalizującej się w projektowaniu prostych i funkcjonalnych sprzętów użytku domowego, posiadają wymienne końcówki. Pozwala to na utrzymanie ich w czystości poprzez regularne pranie i wymianę oraz wybór właściwej do konkretnego zadania. Często różnią się one między sobą rozmiarami – większe głowice szybciej umyją obszerną podłogę, podczas gdy te mniejsze pozwolą na dostanie się nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków.

Skuteczne czyszczenie paneli bez użycia detergentu – jak to możliwe?

Skuteczne czyszczenie nie zawsze jest równoznaczne z użyciem silnych detergentów. Część z nich może okazać się drażniąca, a nawet niebezpieczna w domu, w którym mieszka małe dziecko, osoba starsza, ktoś cierpiący na poważne alergie skórne lub wziewne, albo zwierzę. Dość powszechną wiedzą jest fakt, że wysoka temperatura szybko i skutecznie zabija szkodliwe bakterie. Nie bez powodu młode mamy wygotowują i wyparzają niemowlęce butelki, chcąc całkowicie pozbyć się z nich wszelkich potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów. Mopy parowe nie zawdzięczają swojego działania silnej chemii, która znajduje się w środkach czyszczących, a naturalnym właściwościom całkowicie bezpiecznej pary wodnej, która choćby w kuchni i tak pojawia się w każdym domu. Co ważne, działanie mopów i oczyszczaczy parowych marki Ariete zostało potwierdzone atestem dezynfekcji 99.9% zarazków i bakterii.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ