System ERP skuteczny dla produkcji

Rozwiązanie informatyczne polskiej firmy Streamsoft, które na co dzień optymalizuje procesy w przedsiębiorstwach produkcyjnych różnych branż. Dopasowane jest do indywidualnych potrzeb klientów a skuteczność systemu ERP Streamsoft Prestiż w tym obszarze potwierdza ponad 350 wdrożeń oraz referencje.

Sprawne planowanie i kolejkowanie zleceń produkcyjnych, efektywna i elastyczna realizacja procesu powstawania, skuteczna kontrola kosztów związana z optymalnym wykorzystaniem zasobów. Poza tym pewność co do solidnego i skoordynowanego zarządzania szeregiem procesów okołoprodukcyjnych.

Tego wszystkiego potrzebuje branża produkcji, by generować zyski i wzrastać.

Zarządzanie całością procesów

Aby to osiągnąć, konieczna jest oczywiście właściwa kontrola nad przebiegiem samego procesu produkcyjnego, ale też bieżąca i płynna wymiana informacji między wszystkimi działami firmy. Dopiero spójne ze sobą, planowanie, realizacja i rozliczenie produkcji, zarządzanie całością procesów biznesowych danego przedsiębiorstwa oraz jego kadrą pracowniczą, wpływają na efektywny przebieg pracy, lepszą wydajność i terminowość w realizacji zobowiązań firmy. A w konsekwencji – na redukcję kosztów oraz wzrost przychodów.

Systemowe wspomaganie produkcji

Taką całościową kontrolę zapewnia system ERP Streamsoft Prestiż. Wśród rozwiązań informatycznych wyróżnia go m.in. rozbudowany moduł Zarządzania Produkcją, który optymalizuje zarządzanie procesem produkcji od planowania zapotrzebowania materiałowego i zdolności produkcyjnych, przez tworzenie technologii, strategii harmonogramowania, śledzenie stopnia realizacji i rozliczanie zleceń produkcyjnych, aż po kontrolę jakości w procesie produkcyjnym. Zbierane i przetwarzane w module dane są także źródłem do tworzenia wszelkich analiz i zestawień charakterystycznych dla obszaru produkcji. Istotną cechą, wspomagającą pracę, są poza tym szerokie możliwości integracji z systemami, takimi jak m.in. MES, CAD/CAM czy oprogramowanie do nestingu.

I obszarów okołoprodukcyjnych

Streamsoft Prestiż jest również wyposażony w nowoczesne autorskie rozwiązanie 2in1 w zakresie Logistyki – moduł desktop + aplikacja mobilna, gwarantujące m.in. optymalizację przyjęć i wydań z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Ponadto system posiada szereg modułów optymalizujących pracę całości firmy, np. Handel-Magazyn, DMS, Serwis, Finanse-Księgowość, BI, Kadry i Płace. Wszystkie moduły pracują oczywiście w ramach jednej, wydajnej bazy danych, a wymiana informacji zachodzi w czasie rzeczywistym, gwarantując szerokie możliwości decyzyjne – tak w zakresie operacyjnym, jak i zarządczym.

Także mobilnie !

Efektywna koordynacja obszaru produkcji to także dostęp do danych nie tylko na desktopie – z poziomu stanowiska pracy, ale z każdego miejsca, w którym znajduje się użytkownik i o dowolnej porze. Użytkownicy systemu Streamsoft Prestiż mają taką możliwość w ramach Streamsoft Prestiż ERP mobile, gdzie wybrane – kluczowe dla kadry zarządzającej produkcją – funkcjonalności systemu są dostępne na smartfonie, w ramach opcji Aplikacja Kierownika produkcji. W ten sam sposób można śledzić wskaźniki i zarządzać także obszarem handlowym w ramach opcji Panel Managera oraz obiegiem i akceptacją dokumentów w CRM DMS mobile.

Zawsze aktualne dane na Pulpitach

Kolejnym rozwiązaniem usprawniającym pracę w systemie jest możliwość prezentacji istotnych informacji biznesowych i kluczowych wskaźników w czytelnej graficznej formie tzw. Pulpitów Operatora (Kierownika Produkcji, Księgowego, Administratora, Handlowca, Właściciela). Użytkownik ma zawsze pod ręką praktyczny i odpowiadający potrzebom zestaw danych, który powstaje na podstawie bieżących transakcji rejestrowanych w Streamsoft Prestiż.

System ERP dla produkcji wielu branż – zobacz referencje

Taka budowa i szeroka otwartość, mobilność oraz elastyczność Streamsoft Prestiż w kwestii tworzenia rozwiązań dedykowanych danemu klientowi czy procesowi, sprawia, że sprawdza się on w produkcji wielu specjalności. Streamsoft może pochwalić się wiedzą i doświadczeniem wdrożeniowym (ponad 350 wdrożeń produkcyjnych) m.in. w branży metalowej, tekstylnej, tworzyw sztucznych, energoelektronicznej czy biomedycznej. Potwierdzają to referencje takich firm jak m.in. RBB Stal, Novita, Enika czy Biomaxima. Z opiniami klientów firmy oraz szczegółami dotyczącymi systemów ERP, zapoznasz się szerzej na https://www.streamsoft.pl/systemy-erp/ .

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ