Jak wybrać najlepszą paletę cieni do powiek?

Kolorowe cienie do powiek, zamknięte w pięknych pudełkach, zaprojektowane tak, że same w sobie są małym dziełem sztuki, kuszą swoją formą. Jak jednak wybrać taką paletę cieni, która będzie pasowała do naszych makijaży i spełniała oczekiwania?

Matowe czy błyszczące?

Palety cieni do powiek są dostępne w wielu różnych wariantach, co ułatwia dopasowanie ich do własnych potrzeb. Jednym z najważniejszych aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę, gdy kupujemy paletę, jest rodzaj cieni. Mogą być one błyszczące (brokatowe, foliowe czy metaliczne) lub matowe. Niektóre z palet zawierają tylko jeden rodzaj cieni, inne mają cienie matowe, uzupełnione błyszczącymi, tak, by paleta dawała możliwości kreowania różnych rodzajów makijaży – zarówno codziennych, jak i wieczorowych. Zwykle palety pozostają w określonej tonacji kolorystycznej, ułatwiając w ten sposób tworzenie spójnego makijażu oczu.

Mała czy duża paleta cieni do powiek?

Niewątpliwą zaletą palet cieni do powiek jest ich użyteczność, ale warto zwrócić uwagę także na to, że zakup cieni w palecie jest bardziej ekonomiczny, niż kupowanie ich osobno. Dzięki temu możemy mieć mnóstwo różnorodnych cieni, co daje większe możliwości makijażowe. Czy zatem zawsze warto kupować jak największe palety? Oczywiście, nie. Duże palety przydają się, gdy lubimy eksperymentować z makijażem i często zmieniać nasz look. Są przydatne także wtedy, gdy uczestniczymy w wielu uroczystościach czy imprezach, na których chcemy wyglądać zawsze nieco inaczej. Mała i średnia paleta cieni do powiek nadaje się do stosowania na co dzień. Zawiera zwykle kilka lub kilkanaście kolorów w określonej tonacji. Jest poręczna i można ją zabrać do torebki. Przydaje się także w podróży. Kolory palety oraz wykończenie cieni jest zwykle tak dobrane, by umożliwiać wykonanie makijażu codziennego, ale także wieczorowego.

Jakość cieni w palecie

Nawet najpiękniej wyglądająca paleta cieni do powiek nie będzie użyteczna, jeśli jej jakość nie będzie wysoka. Niskiej jakości cienie są nietrwałe, osypują się i ścierają w ciągu dnia. Takiego efektu nie chcemy, dlatego warto sięgać po marki, które gwarantują wysoką jakość. Należą do nich, między innymi, NABLA, MEXMO, MIYO, MAKEUP REVOLUTION, CLARE BLANC, KRYOLAN oraz wiele innych. Wybór dobrej jakości cieni daje gwarancję, że będą one trwałe, także w trudnych warunkach i pozostaną nienaruszone przez cały dzień.

Paleta cieni do powiek jest kosmetykiem nie tylko użytecznym i dającym duże możliwości kreowania ciekawych makijaży, ale jej piękny wygląd sam w sobie daje przyjemność z jej posiadania i możliwości użytkowania. To nasz mały, codzienny luksus.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ