Najpopularniejsze odkurzacze automatyczne w 2021 roku

Odkurzacze automatyczne zdobywają coraz większe grono sympatyków i goszczą w wielu domach, stając się nieodzownym elementem wyposażenia. Automatyczny powrót do bazy, czujniki antykolizyjny – co jest ważne przy wyborze takiego sprzętu? Na co zwrócić jeszcze uwagę – na siłę ssania, czujniki krawędzi czy system czyszczący? Sprawdź poniżej!

  1. Jaki powinien być odkurzacz automatyczny
  2. Filtry w odkurzaczach automatycznych
  3. Funkcje odkurzaczów automatycznych
  4. Odkurzacz automatyczny z technologią cyklonową, czy bez?

Jaki powinien być odkurzacz automatyczny

Robot sprzątający z powodzeniem nadaje się zarówno do sprzątania dużych powierzchni, jak i tych mniejszych. Taki odkurzacz automatyczny jest z reguły mniejszy od tradycyjnego sprzętu. To, co powinno go wyróżniać to m.in.:

  • szybki czas ładowania,
  • filtr hepa zapewniający wysoką jakość oczyszczania powietrza,
  • czujnik antykolizyjny,
  • odpowiednia pojemność pojemnika – pozwoli to na rzadsze opróżnianie go z nagromadzonych zanieczyszczeń,
  • automatyczny powrót do bazy,
  • programator pracy.

Odkurzacze automatyczne w neo24.pl występują w wielu wariantach – mnogość producentów oraz zakresu cenowego powoduje, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. W powyższym zestawieniu znajdziesz najpopularniejsze modele w 2021. Może mieć wybrany wariant zarówno czarno niebieski, czarno czerwony jak i w jeszcze innej kolorystyce. Jeżeli zależy Ci na też na myciu podłóg – wówczas taki robot mopujący okaże się być inteligentnym sprzętem, który można zaprogramować w taki sposób, aby zaczynał sprzątanie podczas nieobecności domowników. Dzięki temu po ich powrocie podłogi będą oczyszczone z zabrudzeń. Wygodnym rozwiązaniem jest także to, że działają bez konieczności podpięcia do kabla – ich sercem jest akumulator. Stacja dokująca pozwala na naładowanie ich przed kolejnym cyklem pracy.

Filtry w odkurzaczach automatycznych

Osoby posiadające astmę lub alergię szczególnie powinien zainteresować temat filtrów HEPA. Są one najczęściej wyprodukowane ze specjalnego spiekanego szkła. Ich nadrzędną funkcją jest filtrowanie powietrza – warto zatem zwrócić uwagę, czy odkurzacz taki automatyczny jest wyposażony w taki filtr. Co warto wiedzieć o HEPA? Cyfra 10 określa standardowy poziom filtracji, a 13 wskazuje najwyższy poziom.


Funkcje odkurzaczów automatycznych

Takie roboty sprzątające pozwalają wyznaczyć trasę sprzątania. Jeżeli zatem w poszczególnych pomieszczeniach znajdują się przeszkody w postaci stołu czy krzeseł – wówczas można z powodzeniem ustalić trasę  takiego odkurzacza automatycznego, aby omijał te przeszkody. To jednak nie koniec – jeśli w Twojej przestrzeni znajdują się schody, wówczas warto, aby odkurzacz miał miernik odległości oraz uskoku podłoża. Dzięki temu Twój sprzęt będzie w pełni bezpieczny, a Twój dom – czysty. Tym właśnie różni się od tradycyjnych odkurzaczy – może działać w tzw. tle, kiedy Ty oddajesz się przyjemniejszym czynnościom lub jesteś w pracy.


Odkurzacz automatyczny z technologią cyklonową, czy bez?

Roboty sprzątające mogą być wyposażone w technologię cyklonową. Co to oznacza w kontekście takich odkurzaczy automatycznych? Podstawową cechą jest brak wymiennego worka. Zamiennik stanowi tu plastikowa komora – z reguły jest wykonana z przezroczystego materiału, dzięki czemu bez problemu użytkownik widzi, kiedy należy usunąć zanieczyszczenia. W jaki sposób następuje usuwanie zanieczyszczeń z podłogi z użyciem tej technologii? Otóż siła ruchu wirowego jest na tyle duża, że wciągane zanieczyszczenia ulegają oddzieleniu. W efekcie cząsteczki brudu są zaciągane do komory, a powietrze po oczyszczeniu wydostaje się na zewnątrz. Odbywa się to właśnie dzięki sile odśrodkowej.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ