Wiele osób marzy o tym, aby sprawić sobie smartfon marki iPhone, jednak koszt nowego zwykle jest znacznie wyższy niż zakup smartfona podobnej klasy innych firm. A co jeśli możesz kupić w pełni sprawnego, niemal w idealnym stanie iPhone’a za połowę ceny?

iPhone poleasingowy

Na rynku dostępne jest wiele iPhone’ów używanych. Zwykli konsumenci decydując się na sprzedaż swojego smartfona, często robią to z różnych powodów. Chęć zmiany na nowszy model, uszkodzenia w wyniku upadku czy zalania – często niewidoczne, czy konieczność podreperowania budżetu.

Niezależnie od powodów, przy zakupie takiego telefonu, jego stan techniczny jest loterią. Oczywiście mogą zdarzyć się tak zwane “rodzynki”, z zakupu których będziemy zadowoleni, ale w większości przypadków zakup takiego urządzenia to ryzyko.

Innym rodzajem używanych smartfonów na rynku są telefony poleasingowe, czyli takie, które kończą swoje użytkowanie w firmie po upływie określonego zdefiniowanego czasu, niezależnie od stanu ich zużycia.

Wiele firm zaopatrza w telefony komórkowe swoich pracowników. Nierzadko bywa, że są to telefony marki iPhone. Aby lepiej zarządzać kosztami w firmie oraz podatkami, często decydują się na zakup w formie umowy leasingowej. Zazwyczaj okres leasingowy telefonów wynosi od 1 do 2 lat więc telefony nie są zniszczone. Po upływie okresu leasingowego firmy mają możliwość:

  • Zwrócić telefony do firmy z której usług leasingowych korzystali
  • Odkupić telefony i daje z nich korzystać
  • Umożliwić odkup telefonu przez pracownika

Pracownicy zwykle są świadomi, że iphone poleasingowy będzie mógł być przez nich odkupiony po upływie umowy leasingowej. Dlatego najczęściej dbają o niego, aby nie został uszkodzony lub porysowany. Oczywiście w ciągu roku czy dwóch zwykle na telefonach pojawiają się ślady użytkownika, ale i tak najczęściej pracownik jest chętny zapłacić niewielką kwotę za telefon w bardzo dobrym stanie technicznym.

Telefony, które nie zostaną odkupione przez pracowników, są zwracane do firm leasingowych. Tam najczęściej przechodzą przegląd techniczny a gdy trzeba niekiedy renowacje zniszczonych elementów. Następnie wracają na rynek w postacie możliwych do kupienia telefonów poleasingowych.

iPhone za pół ceny

Telefony poleasingowe charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną niż cena za nowe urządzenie. Należy nadmienić, że zwykle są to smartfony w doskonałym stanie technicznym, z nieznacznymi śladami zużycia jak niewielkie ryski na ekranie czy przytarte obudowy. Większość z tych uchybień wizualnych można zatuszować np. odpowiednim etui, obudową, czy folią na ekran. Najważniejsze jest jednak to, że są one sprawdzone i w pełni sprawne technicznie.

Zwykle takie telefony oscylują w granicach 40-60% wartości nowego telefonu, w zależności od jego stanu i wyglądu wizualnego. Jest więc to bardzo opłacalna opcja, w szczególności, gdy do tej pory nigdy nie rozpatrywaliśmy takiego telefonu jak iPhone ze względu na cenę.

Dla kogo używany iPhone?

Dla Ciebie

Oczywiście w pierwszej kolejności, używany iPhone może być dla Was. Jeżeli zawsze marzyliście o takim telefonie, ale był poza Waszym zasięgiem finansowym, to zakup iphone poleasingowego jest opcją, którą powinniście rozważyć.

Jeżeli nigdy nie korzystaliście z telefonów marki Apple, zakup używanego telefonu także jest dobrym pomysłem. Interfejs tych telefonów i zastosowane rozwiązania różnią się np. od tych zastosowanych w Smartfonach z Androidem. Taki telefon poleasingowy może być doskonałym obiektem testów. Zawsze potem możesz go odsprzedać, niewiele tracąc, w szczególności, że te telefony są raczej “chodliwe”.

Dla bliskich

Używany telefon to doskonały pomysł dla dzieci oraz dla starszych rodziców.

Dodatkowo , jeżeli masz w domu całe środowisko urządzeń elektronicznych zbudowane w oparciu o rozwiązania firmy Apple, wyposażanie każdego członka rodziny w nowy telefon może kosztować Cię fortunę.

Kupując poleasingowe telefony iPhone np. dla dzieci, czy podstarzałych rodziców zapewnisz sobie pełną kontrolę nad tym jak korzystają z urządzeń, gdzie się znajdują, a oni sami także będą mogli wykorzystywać cały potencjał systemu dzięki utrzymaniu całego środowiska w ramach jednego producenta – dodatkowo nie nadwyrężając Twoich zasobów finansowych.

Gdzie kupić poleasingowy iPhone?

Istnieje sporo sklepów, które oferują telefony poleasingowe. Dla mnie jednak ważne jest kilka aspektów związanych ze sprzedawcą i oferowanym produktem.

Sprzedawca musi mieć ugruntowaną pozycję na rynku. Wieloletnie doświadczenie to także bezpieczeństwo dla mnie, ponieważ taka firma nie może sobie pozwolić na oszustwa a tu w grę wchodzą już spore pieniądze.

Wygoda to dla mnie priorytet, więc cała transakcja musi odbyć się on-line, z wygodnym środkiem płatności a dostawa musi być zrealizowana do paczkomatu (przynajmniej ja tego wymagam).

Z mojej strony mogę polecić sklep vedion.pl. W szczególności przypadł mi do gustu, ponieważ zapewnia nowe, zastępcze, wytrzymałe i estetyczne opakowanie oraz wszelkie niezbędne akcesoria wraz z oferowanymi telefonami.

Sklep ten cieszy się także wieloma dobrymi opiniami – szczególnie polecam właśnie weryfikację zadowolenia klientów. W sklepie VEDION znajdziesz oferty iphone już od 500 zł, a w nich między innymi telefony takie jak:

  • Apple iPhone SE
  • Apple iPhone 6s
  • Apple iPhone 7 / 7 Plus
  • Apple iPhone 8
  • Apple iPhone XR

Większość modeli dostępnych jest w różnych wariantach kolorystycznych oraz parametrach technicznych (np. dostępna pamięć wbudowana).

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ