Szkło ochronne do Poco X3 czy folia? Co wybrać?

Co wybrać? Szkło ochronne do Poco X3 czy folię?

Pocophone to firma, która swoje cele biznesowe chce osiągać atrakcyjną polityką cenową. Kolejne generacje smartfonów z logo producenta kuszą świetnymi podzespołami i bardzo atrakcyjną wyceną. Na co można przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze? Na przykład na zakup szkła ochronnego lub folii na wyświetlacz. O czym pamiętać przy wyborze?

Pocophone (POCO) X3 – specyfikacja techniczna

Producent kusi bardzo dużym wyświetlaczem, który ma przekątną wynoszącą aż 6,67 cala. Ekran pracuje w rozdzielczości Full HD+ a na dodatek oferuje aż 120-Hz odświeżanie. To o wiele więcej niż to, co w tej cenie daje część konkurencyjnych firm.

Na pewno trzeba docenić też POCO za zaimplementowanie szybkiego, wydajnego procesora: Snapdragona 732G. Pozytywnie zaskakuje też układ graficzny Adreno 618 oraz aż 6 GB pamięci RAM. To świetna, rozwojowa specyfikacja, która powinna zapewnić płynne działanie smartfona przez długi czas. Firma daje 64 GB na dane użytkownika, jednak – na szczęście – ilość miejsca można zwiększyć poprzez moduł microSD.

Na aparat główny, który ulokowano na bardzo eleganckiej, wyróżniającej się na tle konkurencji, wyspie o kształcie koła, mamy poczwórny układ foto: 64 Mpix + 13 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Zestaw radzi sobie dobrze, co potwierdza zarówno spora część recenzentów, jak i pokaźna grupa użytkowników. Na froncie czeka 20 Mpix kamerka selfie.

Na pokładzie nie zabrakło też modułu NFC, wsparcia dla WiFi w pasmach 2,4 i 5 GHz oraz modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.1. Pozytywnie zaskakuje też obecność ulokowanego na dolnej ścianie portu słuchawkowego (3,5 mm), obok którego znajduje się USB-C.

Poco X3 ma ogniwo akumulatora o pojemności 5160 mAh. W zestawie znajduje się też szybka (33-W) ładowarka. Na pewno warto pamiętać o tym, że nie jest to najlżejszy smartfon na rynku. Waży on całkiem sporo, bo aż 215 gramów. Telefon debiutował z Androidem 10.

Czym wyróżnia się dobre szkło ochronne do Poco X3?

Kluczowym elementem, na który warto patrzeć, jest deklarowana twardość produktu w skali Mohsa (1-10). Tworzywa, które mają twardość na poziomie 9H, czyli na przykład HardGlass Max Lite od 3MK.pl, potrafią wytrzymać naprawdę wiele.

W praktyce oznacza to, że takiej warstwy ochronnej niemal nie da się zarysować takimi przedmiotami, jak klucze, ale i ostrymi gwoźdźmi czy nawet nożem kuchennym, choć oczywiście nie warto tego sprawdzać na swoim urządzeniu.

Powinniśmy też upewnić się, że szkło pokrywa cały obszar roboczy wyświetlacza oraz że jest pokryte specjalną warstwą oleofobową. Zmniejsza ona ilość smug na ekranie, dzięki czemu smartfon wygląda estetycznie, a na dodatek w mniejszym stopniu się palcuje.

Folia do Poco X3 – czy warto w nią inwestować?

Warto zakupić i zabezpieczyć smartfona każdą dodatkową warstwą ochronną. Pamiętajmy jednak o tym, że deklarowana wytrzymałość folii zawsze jest mniejsza niż szkła hartowanego. Wynika to zresztą ze specyfiki tworzywa, z jakiego jest ona wykonana.

Czy oznacza to, że folia jest pozbawiona atutów? Niekoniecznie. Jeśli duże znaczenie ma dla nas sterylność urządzenia, to warto przemyśleć zakup folii ze specjalną warstwą antymikrobową. Taką, jak choćby SilverProtection+ od 3mk.pl.

Producent zapewnia, że usuwa ona nawet 99% drobnoustrojów, które mogłyby nam zaszkodzić. Powłoka wykonana jest z nanocząsteczek srebra, dzięki czemu skutecznie chroni nasze urządzenie przed bakteriami. Dobre folie ochronne są w stanie podnieść wytrzymałość urządzenia nawet o 400% względem podstawowej ochrony.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ