Jeżeli spojrzeć na policyjne statystyki, to z roku na rok liczba zgłaszanych włamań do mieszkań i domów spada. Pomimo tego wielu właścicieli nieruchomości woli wykazać się przezornością i zniechęcić rabusiów do próby włamania. Dowiedz się, jak możesz chronić swój dobytek przed złodziejami.

Jak ubezpieczenie chroni przed włamaniem do mieszkania lub domu?

Włamanie do mieszkania oznacza nie tylko szkody w postaci skradzionego sprzętu komputerowego, biżuterii czy innych wartościowych rzeczy – to także koszty np. w postaci uszkodzonej stolarki okiennej lub drzwiowej. Konsekwencją włamania jest również utrata poczucia bezpieczeństwa. Właśnie dlatego warto zadbać o ubezpieczenie mieszkania, które będzie obejmować też kradzież z włamaniem.

Z ofertami firm ubezpieczeniowych najłatwiej zapoznać się za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń. Narzędzia te są tak skonstruowane, że po wprowadzeniu danych pozwalają poznać propozycje różnych ubezpieczycieli. Przykładem takiego narzędzia jest kalkulator zamieszczony na stronie: https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator/.

Co zyskasz, posiadając ubezpieczenie? Gdyby zawiodły zamontowane w domu czy mieszkaniu zabezpieczenia, z polisy otrzymasz odszkodowanie, dzięki któremu będziesz mógł kupić sprzęt komputerowy czy RTV w miejsce skradzionego. Ubezpieczyciel pokryje także koszty naprawy zniszczonych okien czy drzwi. Do ubezpieczenia możesz dokupić również rozszerzenia, dzięki którym zyskasz np. OC w życiu prywatnym.

Antywłamaniowe okna i drzwi – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Włamania do mieszkań w bloku wcale nie należą do rzadkości. Jednym z powodów jest jakość montowanych przez mieszkańców drzwi. Część właścicieli błędnie zakłada, że złodzieje nie ośmielą się podjąć próby sforsowania drzwi do mieszkania, nie mając pewności, czy na klatce schodowej nie pojawi się sąsiad. Tymczasem rabusiom coraz częściej potrzeba jedynie kilka chwil, jeżeli drzwi lokalu są wyposażone w standardowy zamek. Aby utrudnić im zadanie, warto rozważyć zabezpieczenie mieszkania poprzez montaż okien i drzwi antywłamaniowych.

Zarówno okna, jak i drzwi antywłamaniowe są zaprojektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu utrudnić złodziejom ich sforsowanie. Aktualnie stosowana jest 6-stopniowa klasa odporności na włamanie. Im wyższej klasy jest okno lub drzwi, tym więcej hałaśliwych narzędzi będzie musiał użyć włamywacz.

Aby okna lub drzwi antywłamaniowe rzeczywiście chroniły przed złodziejami, należy je prawidłowo zamontować – montaż powinien być przeprowadzony przez fachowców. Jedynie wówczas możesz mieć pewność, że wyważenie drzwi rzeczywiście będzie wymagać czasu. Jeżeli mieszkasz na parterze, to dodatkowo możesz zastosować rolety antywłamaniowe.

Zabezpieczenie mieszkania – alarm

Antywłamaniowe okna i drzwi przydają się, gdy złodziej podejmuje próbę włamania. Jednak rabusia można też spróbować odstraszyć, montując alarm. Dostępny na rynku wybór takich systemów jest bardzo bogaty. Możesz zdecydować się np. na alarm, który będzie wysyłał Ci powiadomienia o wszystkich wejściach i wyjściach z domu na smartfona. Producenci proponują też nowoczesne alarmy z monitoringiem. Dostępne są rozwiązania zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Mimo że montaż alarmu nie należy do najtańszych inwestycji, to jednak obecność systemu alarmowego korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Szczególnie chętnie na system alarmowy decydują się właściciele domów jednorodzinnych. Ochroną można objąć całą posesję – m.in. garaż, altanę czy ogród.

Montaż antywłamaniowych okien i drzwi oraz alarmu pozwala też obniżyć składkę ubezpieczenia domu (mieszkania). Połączenie fizycznych zabezpieczeń z dobrze dopasowaną polisą stwarza optymalną ochronę zarówno nieruchomości, jak i przechowywanego w niej mienia.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ