SaaS a platforma internetowa B2B – dlaczego to idzie w parze?

Wielu przedsiębiorców podczas zakładania swojego sklepu w sieci myśli zazwyczaj o standardowym modelu skupiającym się na sprzedaży dla klientów indywidualnych. Niewielu z nich wie, jak duże możliwości daje im rynek sprzedaży B2B- business to business i hurtownia internetowa. Pociąga ono bowiem za sobą naprawdę wiele korzyści. Często wdrażane tutaj zostają również rozwiązania w postaci oprogramowania Saas. Na czym ono polega i dlaczego kwestie te się łączą? Odpowiadamy.

Na czym polega sprzedaż w modelu B2B?

Platforma hurtowa B2B to system sprzedaży hurtowej, dzięki której w prosty sposób możemy założyć i prowadzić własną hurtownię  internetową opartą o model sprzedaży do partnera biznesowego. Cechuje się ona dużą wygodą i szybkością wdrożenia, dzięki czemu jest to rozwiązanie tak często wybierane i doceniane przez przedsiębiorców. Platforma CStore umożliwia także uruchomienie sprzedaży w wariancie hurtowni/sklepu B2B. To bardzo wygodna forma do prowadzenia swojego e-biznesu w sieci. Sklep B2B to najczęściej hurtownia, w której zamówienia dla towarów i produktów odbywają się w sposób komfortowy dla użytkownika dzięki integracji ze sklepami lub magazynami odbiorców. 

Jakie zalety wiążą się z wyborem hurtowni w modelu B2B?

Platforma B2B to narzędzie, które umożliwia nam pełną kontrolę naszej oferty skierowaną do naszego klienta biznesowego. Z jej poziomu w prosty sposób możemy zarządzać stanem i zaopatrzeniem sklepu, opisami, sposobami czy nawet procesem zakupu, czy płatności klienta. Można zintegrować ją dodatkowo z innymi programami. To panel sterowania naszą hurtownią w sieci, który znacznie upraszcza wszelkie skomplikowane kwestie. 

Na czym polega oprogramowanie Saas?

Oprogramowanie Saas (z ang. Software as a service) oznacza model oprogramowania w chmurze, którą dostarcza dostawca. Baza ta jest nieustannie aktualizowana i udostępniana jego użytkownikom za pośrednictwem sieci. Dzięki temu zyskują oni wiele udogodnień w kwestii prowadzenia swojego e-biznesu. To pociąga za sobą bardzo niskie koszty prowadzenia platformy jak również inne korzystne rozwiązania. Jego użytkownicy mają prosty dostęp do swojego sklepu bądź hurtowni z pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki temu mogą oni skutecznie konfigurować swój sklep w sieci. Model oprogramowania Saas to gotowe rozwiązania opłacane przez klienta w formie cyklicznego abonamentu.  

Dlaczego warto zdecydować się na hurtownię B2B w modelu oprogramowania Saas? 

Sklep internetowy B2B w modelu oprogramowania Saas to dobre rozwiązanie nawet dla początkujących przedsiębiorców. Daje ono bowiem naprawdę wiele udogodnień i uproszczeń, dzięki czemu wszelkie kwestie techniczne i finansowe zostają zredukowane do niezbędnego minimum. To pozwala nam szybko stworzyć, wdrożyć i prowadzić nasz biznes bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy i umiejętności z tego zakresu czy angażowania osób do pomocy z zewnątrz. Dziś wszelkie problemy zostały zażegnane dzięki rozwiązaniom, jakie dają nam internetowe platformy sprzedażowe takie jak CStore.  

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ