Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Nie każdy wie, że ubezpieczenie nieruchomości może dotyczyć nie tylko domu już istniejącego, ale także takiego, który jest jeszcze w budowie. Dla kredytobiorców polisa tego rodzaju jest obowiązkowa, bo wymagana przez bank. Osoby poświęcające na ten cel swoje oszczędności mogą skorzystać z niej fakultatywnie.

W każdym przypadku warto jednak takim ubezpieczeniem się zainteresować, aby mieć pewność, że najważniejsza życiowa inwestycja nie przyniesie straty w krytycznym momencie. Co obejmuje ubezpieczenie domu w budowie?

1. Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

2. Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

3. Wyłączenia polisy

Co ważne, dom w budowie można ubezpieczyć na każdym etapie prac, niekoniecznie na ich początku. Ochrona ubezpieczeniowa trwa do momentu zakończenia budowy, gdyż później należy wykupić klasyczną polisę.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Koszt ubezpieczenia domu w budowie – podobnie jak tradycyjnej polisy obejmującej nieruchomości – to sprawa indywidualna. Cena uzależniona jest chociażby od: powierzchni użytkowej, wartości, lokalizacji, a nawet konstrukcji – dom drewniany to na przykład o wiele większe ryzyko w przypadku pożaru.

Więcej informacji na temat różnicy kosztów znaleźć można tutaj:
https://porownywarka-ubezpieczen.pl/ile-kosztuje-ubezpieczenie-domu-w-budowie/.

Warto także wykorzystać narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń mieszkania i domu.

Generalizując, przyjąć można, że ubezpieczenie domu w budowie jest przeważnie tańsze od ubezpieczenia gotowego domu. Różnica wynika z rozszerzeń: ubezpieczenia od kradzieży, stłuczenie czy przepięcia, które domu w budowie nie dotyczą.

Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

Ubezpieczenie domu w budowie ma uproszczoną konstrukcję, ponieważ obejmuje mury i elementy stałe. Zakres ochrony dotyczy zdarzeń losowych, czyli ognia, powodzi, uderzenia pioruna, gradu, obsunięcia i zapadnięcia się ziemi. W ofercie brakuje z rozszerzeń związanych z lokatorami, np. assistance.

Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem jest fakultatywne, obejmuje przeważnie materiały budowlane i narzędzia, a dodatkowo wymaga także właściwego zabezpieczenia inwestycji na etapie surowym zamkniętym.

Wyłączenia polisy

Zakres ochrony w przypadku ubezpieczenia domu w budowie jest ograniczony, w związku z czym, wyłączeń odpowiedzialności nie ma wiele. Najczęściej są one związane z uszkodzeniem umyślnym, wynikającym z nieprawidłowego montażu, wad konstrukcyjnych czy działań niezgodnych z projektem budowy i rozbudowy.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ