Zakup polisy na życie i regularne odkładanie pieniędzy to dwa najlepsze sposoby na to, żeby zabezpieczyć przyszłość swoją i bliskich. Masz dość pamiętania o regularnym opłacaniu składek i przekazywaniu pieniędzy np. na konto oszczędnościowe? Teraz możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe w prosty i szybki sposób – pomoże Ci w tym polisa oszczędnościowa. Dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie na życie chroni wyłącznie w podstawowym zakresie, tj. na wypadek śmierci. Jednak istnieje możliwość zakupu polisy oszczędnościowej, która dodatkowo ułatwia gromadzenie pieniędzy na dowolny cel, np. zwiększenie emerytury czy sfinansowanie studiów wnukom. To korzystne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz zadbać o swoją sytuację finansową w wygodny sposób, bez zbędnych wyrzeczeń.

Co to jest ubezpieczenie oszczędnościowe?

Polisa na życie z wariantem oszczędzania pieniędzy na przyszłość to oferta długoterminowa. Umowa może zostać zawarta na okres od 5 do 30 lat. Ubezpieczenie:

  • zapewnia ochronę życia na wypadek śmierci lub nieszczęśliwego wypadku (w zależności od tego, jaki zakres polisy wybrałeś),
  • pozwala oszczędzać pieniądze przez zakup jednostek uczestnictwa wybranego funduszu inwestycyjnego.

Po zawarciu umowy płacisz tylko jedną składkę miesięcznie. Część pieniędzy jest przeznaczana na wypłatę rekompensaty po nieszczęśliwym zdarzeniu, a druga część jest odkładana na konto polisowe.

Cel oszczędzania jest dowolny, więc to Ty decydujesz, na co przeznaczasz gotówkę. Istnieje możliwość wykupienia, np. polisy posagowej na dziecko od 1. do 25. roku życia. Po tym czasie pociecha otrzyma zgromadzone pieniądze. Gotówkę możesz oszczędzać także z myślą o starości. Wybór należy do Ciebie.

Więcej informacji o tym, czym jest ubezpieczenie oszczędnościowe, znajdziesz np. na stronie https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenia-oszczednosciowe.

Ile kosztuje polisa oszczędnościowa?

Wysokość składki za ubezpieczenie oszczędnościowe zależy od Twojej indywidualnej sytuacji oraz wybranego zakresu ochrony. Choć najważniejszymi funkcjami polisy są gromadzenie pieniędzy i ochrona na wypadek śmierci, to można zakupić także rozszerzenie obejmujące poważne zachorowanie, trwały uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, operację czy narodziny dziecka. Należy jednak pamiętać, że im szerszy zakres ubezpieczenia, tym wyższa składka.

Zanim skorzystasz z oferty przypadkowego towarzystwa ubezpieczeniowego, najpierw porównaj dostępne polisy. Zrobisz to wygodnie, sprawdzając ranking ubezpieczeń na życie online na rankomat.pl. To serwis internetowy, gdzie znajdziesz propozycje od kilkunastu towarzystw. Aby poznać ich ceny oraz OWU, uzupełnij formularz umieszczony na stronie. Następnie przeczytaj warunki, wybierz najkorzystniejsze oferty i umów się na rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym. Konsultant przeprowadzi z Tobą wywiad o sytuacji zdrowotnej i życiowej. Na podstawie otrzymanych informacji specjalista przedstawi indywidualną polisę dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Ubezpieczenie oszczędnościowe to gwarancja spokojnej starości. Zacznij o tym myśleć już teraz.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ