Pożyczka dla zadłużonych- czym jest i do kogo jest skierowana?

Życie bywa nieprzewidywalne i nie zawsze układa nam się tak, jakbyśmy chcieli. Dotyczy to wszystkich aspektów życia, również tych finansowych. Jeżeli w którymś momencie powinęła nam się noga i zadłużyliśmy się, nie oznacza to, że już nigdy nie będziemy mogli zaciągnąć innej pożyczki. Choć trudno w to uwierzyć, nawet z takiej sytuacji jest wyjście. Chodzi tu o ofertę pożyczek dla zadłużonych.

Czym jest pożyczka dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych jest ofertą dla osób, które z jakiegoś powodu zepsuły swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej. Aby tak się stało, wystarczy tylko drobne opóźnienie w spłacie raty kredytowej. Pożyczki dla zadłużonych to rozwiązanie, które pozwalają na szybie pozyskanie pieniędzy, jeżeli z racji złej historii kredytowej w BIK nie ma możliwości uzyskania kredytu.

Do kogo skierowana jest usługa pożyczek dla zadłużonych?

Z takiej usługi mogą skorzystać osoby, które mają złą historię kredytową w BIK, co uniemożliwia im zaciągnięcie kredytu w banku. Poza tym, mogą o nią ubiegać się osoby z niską zdolnością kredytową, a osoby, które posiadają komornika lub firmę windykacyjną lub które mają poważne problemy w spłacie innych zobowiązań.

Gdzie szukać pożyczki dla zadłużonych?

Takich pożyczek nie udziela bank, a jedynie instytucje pozabankowe. Tych na rynku nie brakuje. Zawsze jednak należy pamiętać o sprawdzeniu wiarygodności danej firmy pożyczkowej, by uniknąć późniejszych problemów.

Co daje pożyczka da zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych to rozwiązanie przynoszące ogromne korzyści. Przede wszystkim, do ich zaciągnięcia wystarczy jedynie dowód osobisty, numer telefonu, rachunek bankowy, numer PESEL, email i adres zameldowania. Minimum formalności sprawia, że pieniądze na koncie pojawiają się szybko i sprawnie. Kolejną taką zaletą jest ogólnodostępność i  duży wybór ofert pożyczkowych. Aby nie pogubić się w ogromnie dostępnych możliwości, warto skorzystać z porównywarki kredytowej, jaką jest Czerwona Skarbonka (https://www.czerwona-skarbonka.pl/).

Jeżeli masz kłopoty i potrzebujesz naprawdę sporej sumy, możesz wnioskować o pożyczkę wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czas trwania kredytowania wynosi od 3 do nawet 60 miesięcy.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają, by osoba ubiegająca się o pożyczkę miała poręczyciela czy gwaranta. Może być nim każda osoba dorosła, np. partnerka czy przyjaciel. Warto pamiętać także o tym, że oprocentowanie pożyczki dla zadłużonych może być nieco wyższe niż oprocentowanie kredytu zaciągniętego w banku. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że wzrosną koszty całkowite pożyczki. Nic w tym jednak dziwnego, instytucje pożyczkowe sporo ryzykują, pożyczając dużą sumę pieniędzy osobie, która ma poważne problemy finansowe.

Jak wnioskować o udzielenie pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczka przez internet na konto udzielana jest tak samo, jak chwilówka. Wystarczy wybrać odpowiadającą nam ofertę, a następnie, na stronie pożyczkodawcy, należy kliknąć w przycisk “Weź pożyczkę”. Formularz rejestracyjny należy wypełnić swoimi danymi osobistymi, następnie trzeba zaakceptować regulamin i wszystkie wymagane zgody. Następnie konieczne jest dopisanie bardziej szczegółowych informacji, między innymi numer konta bankowego, nr PESEL czy źródło dochodu. Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Po jej wykonaniu pozostaje już tylko oczekiwanie na przyznanie decyzji pożyczkowej. Trwa to od kilku do kilkunastu minut. Pieniądze trafiają na konto, możesz je wydać tak, jak chcesz.

Czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu w banku przez osobę zadłużoną?

Choć takie nagłówki można spotkać w sieci na wielu stronach internetowych, warto mieć świadomość tego, że bank ma bardzo sztywne zasady udzielania kredytów i udzielenie go osobie zadłużonej nie jest możliwe. Bank bardzo dokładnie sprawdza historię kredytową klienta, a jeżeli ma jakiekolwiek wątpliwości, odrzuca wniosek i wydaje negatywną decyzję. Z tego też powodu pożyczki dla osób ze złą historią kredytową możliwe są tylko w instytucjach pozabankowych. Pożyczki online dają mnóstwo możliwości. Prócz typowych pożyczek ratalnych, możliwe są także pożyczki z poręczycielem, pożyczki pod zastaw nieruchomości czy pożyczki na czek GIRO. Możliwe są także pożyczki prywatne i pożyczki bez sprawdzania baz, jednak ich koszty są o wiele wyższe.

Czy pożyczki dla zadłużonych są bezpieczne?

Wiele osób boi się zaciągania pożyczek w instytucjach pozabankowych. Nie ma jednak obaw, jeżeli tylko będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że pożyczka jest ogromnym zobowiązaniem. Zaciągaj ja na kwotę, którą realnie będziesz w stanie spłacić, pamiętaj o oprocentowaniu i wysokości miesięcznej raty. Poza tym, przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego, konieczne jest sprawdzenie wiarygodności firmy. Oszustów nie brakuje, a zaciągniecie pożyczki w takiej firmie szybko zrujnuje Twój budżet. Korzystaj z porównywarek pożyczek dla zadłużonych, by wybrać odpowiednią dla siebie i korzystną ofertę.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ