Pomysły na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie

Przydomowe ogrody cieszą się ostatnio wielką popularnością. Nie kojarzą się z przykrym obowiązkiem, a raczej z bardzo pożądaną rzeczą. Każdy kto skosztował relaksu wśród zieleni marzy o swoim własnym zaczarowanym zakątku. Jak zatem stworzyć swój botaniczny raj? Oto kilka pomysłów na zagospodarowania przestrzeni w ogrodzie.

Oczko wodne 

Jeśli chcemy, aby nasz ogród przynosił nam ukojenie, pomyślmy o wybudowaniu oczka wodnego. Nic tak nie koi nerwów, jak patrzenie na wodę. W połączeniu z roślinami będzie wspaniałą oaza nie tylko dla nas, ale również dla małych stworzeń, jak żaby czy ptaki. Do stworzenia oczka wodnego wystarczy wykopanie odpowiedniej wielkości dołu, przykrycie go folią i zabezpieczenie brzegów kamieniami lub cegłami. Dookoła, jak i w środku można posadzić rośliny, a do samego zbiornika wprowadzić rybki. Świetnie sprawdzą się karasie. Na portalu Liveasily można znaleźć porady dotyczące utworzenia oczka wodnego.

Murowany grill

Z ogrodem niewątpliwie kojarzy się grill. Dobrym pomysłem jest jego wybudowanie. Na pewno będzie ciekawym elementem naszego ogrodu. Do wymurowania grilla potrzebne będą cegły. Tutaj wybór jest naprawdę wielki. Najlepiej materiał dostosować do wyglądu naszego domu. Dobrze jest także uwzględnić dymienie, które może w znaczący sposób zmienić kolor naszego grilla. 

Altana

W słoneczne dni wspaniale jest mieć miejsce w ogrodzie, gdzie będziemy mogli odpocząć od upału. Słusznym rozwiązaniem jest wybudowanie altany, która zapewni nam upragniony cień. Jeśli użyjemy odpowiednich materiałów, będzie mogła nas chronić również przed deszczem. Konstrukcja takiego schronienia najczęściej zrobiona jest z drewna, np. z modrzewiu lub jodły. Oczywiście, aby służyła nam przez lata musimy ją odpowiednio zaimpregnować, a potem konserwować. Najlepiej raz w roku przeprowadzić lakierowanie zabezpieczające. W kwestii bazy naszej altany, nie jest wymagane specjalne podłoże. Można ustawić ją bezpośrednio na ziemi lub trawie. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnie wyglądającym obiekcie, powinniśmy zastosować drewnianą podłogę z desek lub użyć cegieł.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ