Recenzja brokera Fortissio: Opinie w sieci i nasze własne doświadczenia

Recenzja brokera Fortissio: Opinie w sieci i nasze własne doświadczenia

Liczne opinie inwestorów pokazują, że Fortissio to jeden z najlepszych brokerów dostępnych na rynku. Użytkownicy platformy doceniają profesjonalne i skuteczne narzędzia handlowe. Liczba traderów współpracujących z Fortissio rośnie z roku na rok.

W internecie można również natrafić na kilka nieprzychylnych opinii o brokerze. Ustaliliśmy, że wynikają one z błędnych decyzji handlowych niedoświadczonych inwestorów. Część recenzji jest również rezultatem nieuczciwych działań konkurencji. Nasza recenzja pokaże Ci dlaczego warto wybrać właśnie Fortissio.

Instrumenty finansowe

Zależy Ci na dostępie do szerokiego wachlarza instrumentów finansowych? Fortissio oferuje około 130 opcji, w tym waluty, akcje, indeksy, czy surowce. Dzięki brokerowi uzyskujesz pełną kontrolę nad inwestycjami. Możesz kierować się swoimi preferencjami oraz celami finansowymi.

1.   Waluty i akcje

Fortissio zapewnia dostęp do największego na świecie rynku walutowego Forex. Inwestuj w euro, dolara, franka szwajcarskiego i inne opcje z całego świata. Oprócz tego możesz uzupełnić portfel inwestycyjny w akcje największych firm takich jak Apple, Microsoft, czy eBay. Dzięki kontraktom CFD pomnożysz zyski bez wchodzenia w posiadanie instrumentów. Unikniesz wielu regulacji, które dotyczą pozostałych inwestorów.

2.   Surowce

Handel surowcami to ciekawa alternatywa dla rynku walutowego. Dzięki dywersyfikacji portfela zabezpieczysz się przed momentami niepewności na rynku. Fortissio daje dostęp do towarów naturalnych, metali szlachetnych, naturalnych zasobów energetycznych. Traderzy odnotowują największe zyski na m.in. rynku ropy naftowej, gazu ziemnego, złota, srebra, miedzi, czy platyny. Spośród towarów rolnych klienci często wybierają kawę, bawełnę lub cukier.

3.   Indeksy

Indeksy to grupy akcji, które odzwierciedlają wartość poszczególnych sektorów rynku. W tym przypadku nie mamy do czynienia z produktami rzeczywistymi, dlatego broker również udostępnia kontrakty na różnice kursowe (CFD).

 

4.   Fundusze ETF

Fortissio oddaje inwestorom do dyspozycji również fundusze ETF, które zapewniają podobną elastyczność, co handel pojedynczym kontraktem CFD. Jako inwestor możesz spodziewać się zwiększonej ekspozycji na całe sektory rynku w ramach jednej transakcji.

5.   CFD

Kontrakt CFD to porozumienie, które przewiduje zmianę różnicy wartości w okresie obowiązywania umowy. Kontrakty na różnice kursowe oferują wysoki potencjał zysków, ale wiążą się z proporcjonalnie dużym ryzykiem. Wynika to z wahań ceny instrumentu oraz wysokiej dźwigni finansowej. Jeśli rozpoczynasz handel CFD, pamiętaj o następujących kwestiach:

 1. Inwestuj tylko takie fundusze, które nie narażą Cię na problemy finansowe.
 2. Handel kontraktami CFD jest zarezerwowany dla osób, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie.
 3. Skup się na zarządzaniu istniejącymi transakcjami i zrezygnuj z ciągłego poszukiwania nowych okazji.
 4. Uświadom sobie, na jakie ryzyko się narażasz.
 5. Zrozumienie sposobu funkcjonowania platformy to klucz, żeby odnosić sukcesy w handlu.

Narzędzia rynkowe

Zanim rozpoczniesz inwestycje upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia. Dzięki temu lepiej zrozumiesz sytuację rynkową oraz zmiany kursów. Inwestorzy, którzy współpracują z Fortissio mogą liczyć na zróżnicowanie narzędzia oraz bezpłatne szkolenie organizowane przez Dział Obsługi Klienta fortissio.

1.   Analizy i wykresy

Dzięki brokerowi każdego dnia możesz przeglądać bieżące analizy oraz wykresy. Codziennie rano inwestorzy otrzymują wiadomość SMS z bieżącym kalendarzem gospodarczym oraz informacją o możliwych zmianach cen. To pozwala na szybkie podejmowanie decyzji handlowych i unikanie strat.

2.   Autochartist

Autochartist to najlepszy sposób, aby uzyskać dokładny obraz danych oraz zrozumieć, jak funkcjonują rynki. Dzięki niemu lepiej dopracujesz swoją strategię handlową.

Korzyści, jakie daje Autochartist to m.in:

 • Codzienne raporty rynkowe wysyłane wspólnie z aktualizacjami i ważnymi zmianami na rynkach.
 • Analiza techniczna wzorów wykresów, poziomów linii wsparcia i oporu, prognoz cen itd.
 • Filtry prawdopodobieństwa, które wyszukują wartościowe wydarzenia, a także wcześniejsze wyniki i wzorce.
 • Analiza zmienności, która pokazuje momenty największej niestabilności rynku i pomaga ustalić najlepsze poziomy wyjścia.

3.   Trading Insider

Zanim inwestor podejmuje decyzje handlową, często uwzględnia działania innych inwestorów, którzy posiadają otwarte pozycje w różnych kierunkach. Jeśli interesujesz się trendami, które panują na rynku, skorzystaj z funkcji Trading Insider. Usługa obejmuje dane, linki, treści finansowe od osób trzecich. Pamiętaj, że broker nie weryfikuje przesłanych treści. Samodzielnie zdecyduj, jak wykorzystać informacje w swojej strategii inwestycyjnej.

Bezpieczeństwo

Fortissio podlega regulacjom ze strony UE oraz Greckiej Komisji Rynku Kapitałowego. Każdy użytkownik platformy może być pewien, że broker przestrzega przepisów prawa i spełnia wymogi finansowe. Odradzamy wybór niepewnych dostawców, którzy prawdopodobnie narażą Cię na problemy finansowe.

Fortissio to zarejestrowana marka VIE FINANCE, która działa zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego MiFID. Broker współtworzy zharmonizowane środowisko regulacyjne dla inwestorów. Dyrektywa ma na celu zwiększenie uczciwej konkurencji, przejrzystości finansowej oraz lepszej ochrony konsumentów.

Firma jest również członkiem Funduszu Kompensacyjnego Inwestorów. Wszyscy nieprofesjonalni traderzy są zabezpieczeni, na wypadek gdyby firma nie wywiązała się z warunków umowy. Fortissio zobowiązuje się do ujawnienia wszystkich informacji związanych z kapitałem spółki oraz ryzykiem. Broker promuje również dyscyplinę rynkową i działa zgodnie z wysokimi standardami finansowymi.

Kontakt z klientem

Profesjonalny zespół Fortissio wspiera swoich klientów. Możesz liczyć na szybkie odpowiedzi na pytania, najnowsze informacje rynkowe oraz pomoc w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z inwestowaniem.

Jeśli chcesz skontaktować się z brokerem, wypełnij formularz kontaktowy na stronie Fortissio. Możesz również napisać na jeden z adresów mailowych lub zadzwonić na numer telefonu Działu Obsługi Klienta. Zespół pracuje od poniedziałku do piątku.

Platforma PROfit

Zaawansowana platforma czyni z Fortissio jednego z liderów wśród brokerów. Wydajne oraz elastyczne narzędzia przyciągają miliony traderów z całego świata. Możemy potwierdzić, że platforma PROfit to jedna z najlepszych opcji do handlu walutami, akcjami i innymi instrumentami finansowymi za pośrednictwem kontraktów CFD. Platforma jest dostępna w wersji komputerowej oraz na urządzenia mobilne. Możesz wykorzystać każdą okazję, która pojawi się w ciągu dnia, zawsze gdy rynki są otwarte.

PROfit to intuicyjne i łatwe w użyciu rozwiązanie. Oprócz tego platforma zapewnia następujące korzyści:

 1. Dostęp do ponad 100 różnorodnych instrumentów finansowych.
 2. Pełna konfigurowalność bez potrzeby pobierania i aktualizowania oprogramowania.
 3. Bieżące analizy, alerty i wiadomości rynkowe.
 4. Pomoc techniczna dostępna bezpośrednio na platformie.
 5. Dostęp do 6 wersji językowych.

Mobile PROfit pozwoli Ci handlować za pośrednictwem telefonu, tableta lub innego urządzenia z systemem iOS albo Android. Dzięki temu wszystkie narzędzia masz zawsze pod ręką. Łatwo otworzysz nowe pozycje, sprawdzisz aktualne kursy i przetestujesz różne strategie handlowe.

Konta detaliczne

Każdy nowy użytkownik platformy może liczyć nawet na 8 chronionych transakcji. Osoby, które utracą środki otrzymają ich zwrot. W przeciwnym przypadku zyski pozostają na koncie inwestorów. Środowisko demo to świetny sposób, aby zapoznać się z funkcjonowaniem platformy i dopracować swoja strategię inwestycyjną.

Broker oferuje kilka rodzajów kont, które zapewniają inwestorom szereg udogodnień. Opcja Basic jest dostępna od poziomu 200 euro. Darmowy trening, ebook i osobisty manager konta to tylko początek oferty. Każdy inwestor może liczyć również na funkcję Tradingu Jednego Kliknięcia, Trading Insider, wiadomości POP UP oraz Autochartist. Jeśli otworzysz jedno z kolejnych kont (Discovery, Silver, Gold, Diamond lub VIP) uzyskasz dostęp do atrakcyjnych zniżek, BITA10, a nawet BITA15 lub BITA20.

Konta profesjonalne

Broker przygotował specjalne konto dla osób, które chcą handlować z 0% margin close-out na zamknięcie oraz wysoką dźwignią. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, musisz wykazać, że masz odpowiednią wiedzę, doświadczenie, zdolność do podejmowania odpowiedzialnych decyzji oraz rozumiesz ryzyko związane z handlem.

Konto profesjonalne jest dla osób, które są gotowe do rezygnacji z części udogodnień dla początkujących inwestorów. Jeśli chcesz uzyskać takie konto, aplikuj za pośrednictwem platformy lub wypełnij formularz umieszczony na stronie. Fortissio pomoże Ci w wyborze najlepszej opcji dla Twojej strategii handlowej.

Upewnij się, że spełniasz minimum dwa z poniższych wymagań:

 1. Minimum roczne doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym związanym ze znajomością transakcji i usług
 2. Wartość portfela instrumentów finansowych przekraczająca 500 000 euro.
 3. Przeprowadzanie transakcji o znacznej wartości (minimum 10 operacji na kwartał).

Depozyty i wypłaty

Założenie konta na platformie Fortissio jest całkowicie bezpłatne. W celu rozpoczęcia handlu należy wpłacić minimalny depozyt. Twoje fundusze są chronione nawet w przypadku bankructwa firmy. Możesz wybierać spośród tradycyjnych i natychmiastowych metod płatności. Broker zadbał o bezpieczne środowisko chronione przez system SSL. Inwestorzy mogą być spokojni o swoje środki i poufne dane takie jak numery kart, czy hasła.

Środki finansowe są gotowe do wypłaty w dowolnym momencie. Jedyne, co musisz zrobić to utworzyć zlecenie na własnym koncie. Możesz również wydrukować formularz ze strony brokera, wypełnić go i wysłać na adres customer.service@fxgm.com. Fortissio przetwarza wypłaty w ciągu 24 godzin. W zależności od Twojego banku lub e-portfela pieniądze mogą trafić do ciebie w ciągu kilku godzin lub dni. W przypadku problemów skontaktuj się z Działem Wsparcia brokera.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ