Jak wybrać domowego antywirusa dla swoich potrzeb?

Wybierając oprogramowanie antywirusowe na swój domowy komputer, warto rozważyć na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy. Skuteczny antywirus pomoże ochronić komputer przed utratą danych, haseł i loginów, zapewni też bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej.

Skuteczna ochrona domowego komputera

Domowy komputer narażony jest na wirusy i ataki hakerskie tak samo, jak komputer firmowy. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych na nim danych. Jak wybrać domowego antywirusa, który będzie optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb? Przede wszystkim należy rozważyć, jakie funkcje będą Ci przydatne. Funkcją podstawową jest skaner antywirusowy. To właśnie taki skaner sprawdzi, czy Twój komputer został zainfekowany, jest to więc opcja niezbędna.

Niemalże każdy z nas korzysta na swoim prywatnym komputerze z bankowości internetowej. Warto więc zdecydować się na oprogramowanie, które gwarantuje bezpieczne korzystanie z bankowości, bez obaw o utratę loginu i hasła. Przydatną opcją jest też skanowanie poczty e-mail.

Najlepszy domowy antywirus pomoże Ci bezpiecznie korzystać z komputera każdego dnia. Świetnym rozwiązaniem będzie oprogramowanie G Data Antivirus, które posiada wszystkie wymienione wyżej funkcje oraz wiele innych. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce bezpiecznie przeglądać internet, korzystać ze swojej poczty oraz bankowości elektronicznej i zakupów on-line.

Antywirus do zadań specjalnych

Co jednak w przypadku, kiedy na naszym domowym komputerze przechowujemy bardzo ważne pliki lub dane, albo wykorzystujemy go również do pracy? Wtedy warto zainwestować w oprogramowanie o bogatszych funkcjach, dzięki któremu nawet te wrażliwe dane będą w pełni bezpieczne.

Antywirus G Data to nie tylko pakiet podstawowy. Jeżeli zależy Ci na szerszej ochronie sprawdź G Data Internet Security lub G Data Total Security. Wersja Internet Security to doskonała opcja dla osób, które sporo korzystają z internetu. Mamy tutaj filtr antyspamowy, zaporę, która chroni przed hakerami, tworzenie kopii zapasowych w chmurze i szereg innych przydatnych funkcji.

Z kolei pakiet Total Security to najlepsza opcja dla osób, które swój domowy komputer wykorzystują również do pracy. Poza funkcjami ochronnymi, oprogramowanie tworzy automatycznie kopię zapasową danych, co ma ogromne znaczenie, jeżeli na komputerze znajdują się istotne informacje.

Oprogramowanie możesz więc dobrać optymalnie do swoich potrzeb, poprzez analizę poszczególnych funkcji w każdym pakiecie.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ