Technologiczne gadżety przydatne w opiece nad dzieckiem

Opieka nad dzieckiem nie jest prostym zadaniem i jeśli mamy noworodka, trzeba liczyć się z częstym wstawaniem, by utulić, przebrać lub nakarmić malucha. Świeżo upieczonym rodzicom może towarzyszyć też strach związany z bezpieczeństwem pociechy. Na szczęście współczesna technologia sprawia, że opieka nad małymi dziećmi stała się łatwiejsza.

Co warto kupić?

Ciekawym gadżetem jest tłumacz płaczu dziecka. Od dłuższego czasu są na rynku dostępne takowe gadżety. Urządzenie rejestruje dźwięk i po kilku sekundach daje znać, dlaczego dziecko płacze. Niedoświadczonym rodzicom takie urządzenie na pewno się przyda, aby uspokoić maluszka i szybciej uporać się z problemem.

Drugą technologiczną ciekawostką jest grzejnik dla niemowląt, ponieważ procesy termoregulacyjne u niemowląt nie są rozwinięte, znacznie szybciej tracą one ciepło, kiedy temperatura otoczenia jest niższa. Taki grzejnik sprawdzi się idealnie, w mroźne zimowe noce, kiedy temperatura w domu nie jest tak wysoka, a maluszka trzeba na przykład przewinąć, sprawa ma się tak samo, w letnie noce, kiedy okna są uchylone, a do domu wpada chłodne powietrze, niemowlakowi może zrobić się po prostu zimno, a taki mały grzejniczek świetnie załatwi sprawę. 

 Powszechnie wiadomo, że niemowlęta mogą mieć problemy z oddychaniem przez sen, może u nich wystąpić bezdech, lub zaczną zbyt płytko oddychać, niesamowicie ważnym gadżetem jest monitor oddechu, pozwala on szybko zareagować, kiedy dziecko ma jakiś problem, a jak wiadomo, w takich sytuacjach szybka reakcja jest niezbędna. Warto też zakupić tzw. elektroniczną nianię, jeśli dziecko nie śpi w sypialni rodziców.

Mimo nieustannej opieki rodziców, oraz odpowiedniego ubierania dziecka, może zdarzyć się tak, że maluszek się przeziębi, bądź zachoruje. Istnieje niesamowicie pomocny gadżet w postaci termometru w plastrach, który pozwala nieustannie monitorować temperaturę niemowlaka, wystarczy przykleić plaster pod pachę dziecka, a na zsynchronizowanym telefonie będziemy widzieli aktualną temperaturę naszego dziecka.  O innych nowoczesnych gadżetach można przeczytać na https://momom.pl/.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ