Każdy samochód po kilku latach użytkowania traci swój efektowny wygląd. Na szczęście można sprawić, aby zarówno nadwozie, jak i wnętrze ponownie wyglądały jak nowe. Prace renowacyjne można przeprowadzić samodzielnie, jednak lepiej zlecić je fachowcom. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się auto detailingiem.

Renowacja nadwozia

Auto detailing to swego rodzaju spa dla samochodu. Jest to wieloetapowa pielęgnacja pojazdu wykonywana w celu oczyszczenia, konserwacji, renowacji i zabezpieczenia jego poszczególnych elementów.  Na portalu Tunigster można przeczytać o szczegółowych jego etapach.

Prace zwykle rozpoczyna się od nadwozia i lakieru. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych narzędzi możliwe jest usuwanie drobnych wgnieceń. Kolejnym krokiem jest dokładne wypolerowanie lakieru. Tego rodzaju zabieg pozwala usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, rysy, plamy, czy też przebarwienia powstałe w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Karoseria poddana temu zabiegowi ponownie nabiera szklistego blasku, a kolor odzyskuje swą głębię. W celu utrwalenia tego efektu możliwe jest nałożenie na lakier powłoki ceramicznej. Prace przy nadwoziu obejmują również polerowanie szyb i reflektorów oraz zabezpieczanie felg. Na https://mototeams.pl/ można znaleźć informacje na ten temat.

Czyszczenie, konserwacja i odnawianie wnętrza

Auto detailing obejmuje także czyszczenie, konserwację i renowację wnętrza. Zabiegom poddawana jest przede wszystkim tapicerka samochodowa, także ta skórzana. Zastosowanie nowoczesnych preparatów pozwala przywrócić tapicerce dawcy wygląd.

Prace we wnętrzu obejmują również odświeżanie plastikowych elementów. Do ich czyszczenia używa się pędzelków, patyczków higienicznych, a nawet wykałaczek. Oczyszczone powierzchnie są następnie konserwowane specjalistycznymi środkami do tworzyw sztucznych, które skutecznie przedłużają ich żywotność.

Auto poddane tego rodzaju zabiegom pielęgnacyjnym odzyskuje swój dawny wygląd i blask, co wpływa na wzrost jego wartości rynkowej, o czym można przeczytać na https://beautyride.pl/. Warto również pamiętać, że czystym i zadbanym samochodem podróżuje się wygodniej i bardziej komfortowo. 

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ