Jak usprawnić księgowość w firmie?

Własna działalność to z jednej strony komfort pracy. Z drugiej jednak, szczególnie w obecnych realiach gospodarczych, wielkie wyzwanie. Także związane z terminowością – szczególnie jeśli chodzi o kwestie finansowe.

Technologia pomaga

Choć młodzi przedsiębiorcy pewnie tego nie pamiętają, to dawniej księgowość prowadziło się głównie na kartce, z użyciem kalkulatora lub arkuszy księgowych. Dziś jest to zupełnie nieopłacalne, ponieważ są programy, które wykonują większość operacji automatycznie. Owszem, można zatrudnić biuro księgowe lub kogoś na etat – to jednak kosztuje znacznie więcej niż inwestycja w oprogramowanie!

Oszczędź sobie nerwów

Dziś już nawet wspomniane biura rachunkowe nie korzystają z klasycznych arkuszy rozliczeniowych. To czasochłonne i nieefektywne. Takie tabele działają „manualnie”, wszystkie dane trzeba wprowadzać ręcznie. Dla oszczędności czasu większość biur przeszło na profesjonalne programy księgowe. Dzięki takiemu oprogramowaniu Ty z kolei jesteś w stanie oszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze, które wydał byś na właśnie na biuro lub na księgowego. Mówiąc o takim oprogramowaniu warto sprawdzić program księgowy Ala. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm!

Intuicyjne rozliczenia

Dobry program księgowy pozwala na sprawne prowadzenie dokumentacji oraz na wszelakie rozliczenia. Nie ma znaczenia czy korzystasz z Księgi Przychodów i Rozchodów albo Ewidencji przychodów. Rozliczenia nigdy nie były i prawdopodobnie nigdy nie będą prostsze. Ponadto godne polecenia oprogramowanie musi pozwalać także na eksport plików i dokumentów z innych programów. Ten warunek spełnia np. linia programów Streamsoft PCBiznes.  

Czas to pieniądz

Wypełnianie deklaracji podatkowych, generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego potrafi być naprawdę czasochłonne. Oprogramowanie Ala z pakietu Streamsoft PCBiznes automatyzuje wypełnianie i wysyłkę wszystkich deklaracji podatkowych.

Nie tylko podatki i deklaracje!

Dzięki programowi księgowemu jesteś w stanie prowadzić również ewidencję środków trwałych i pojazdów. Jeśli masz firmowe auta, możesz prowadzić rejestr ich przebiegu. To kolenia oszczędność czasu, bo program ułatwi obliczenie wydatków na paliwo. Będziesz także miał większą kontrolę nad tym ile korzystasz z auta służbowego.

Nie jesteś pewien?

Cóż wszystkie „nowości” są na początku czymś na tyle obcym, że wahamy się nad inwestycją. Zanim się kupi, warto przetestować! Możesz sprawdzić (przez 60 dni zupełnie za darmo!) jak intuicyjnie obsługuje się program księgowy Ala.

Próbowanie nic nie kosztuje, przy okazji przekonasz się na własnej skórze jak to jest być swoim księgowym!

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ