Do czego przyda Ci się kamera inspekcyjna?

Kto choć raz użył kamery inspekcyjnej, ten wie, jak praktyczne i użyteczne są to urządzenia. Dzięki nim możliwe jest dokładne, szybkie i – co najważniejsze – wygodne diagnozowanie wszelkich awarii, wycieków, zwarć czy innych usterek. Kamery umożliwią również nagranie i sfotografowanie miejsca usterki, pozwalając szybko dotrzeć do miejsc ukrytych pod plątaniną kabli, rur czy elementów konstrukcyjnych urządzeń. Sprawdź, dlaczego powinieneś zainwestować w kamerę inspekcyjną.

Czym jest i jak działa kamera inspekcyjna?

Kamera inspekcyjna to nic innego, jak endoskop wyposażony w niewielką kamerę połączoną z urządzeniem rejestrującym obraz za pomocą giętkiego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne przewodu. Kamery inspekcyjne zwykle wyposażane są w przewody o długości od 1 do 10 metrów.

Niektóre endoskopy dodatkowo wyposażone są w hermetyczną i wodoodporną konstrukcję, dzięki czemu obiektywy mogą być wprowadzane bezpośrednio do cieczy bez ryzyka uszkodzenia kamery lub utraty jakości rejestrowanego obrazu.

Większość współczesnych endoskopów technicznych nagrywa filmy w jakości 480p, a niektóre w jakości HD, zapisując je na wymiennych kartach SD i micro SD. Przykładem może być kamera inspekcyjna DeWalt czy Makita, która zapewnia rozdzielczość nagrywania na poziomie 320×480 dpi.

Poza tym kamery inspekcyjne wyposażane są we własne źródło światła, które pozwala doświetlić nagrywany obszar i zapewnić optymalną widoczność podczas diagnozowania usterki. Kamery różnią się zastosowanym obiektywem – niektóre zapewniają pole widzenia w zakresie do 45 stopni, podczas gdy inne są w stanie nagrywać obraz w polu nawet 80 stopni.

Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się przede wszystkim do diagnozowania ciasnych obszarów – np. do diagnozowania wycieków lub zatorów w instalacjach hydraulicznych.

Po co Ci kamera inspekcyjna?

Endoskopy techniczne to niezwykle użyteczne urządzenia. Z tego też względu znajdą zastosowanie nie tylko w rękach specjalistów, służby utrzymania ruchu czy w zakładach pracy, lecz także w domach i przydomowych garażach oraz warsztatach. Z kamer inspekcyjnych z powodzeniem można korzystać również w ogródkach i na działkach.

Kamera inspekcyjna przyda Ci się do oglądania i rejestrowania obrazów ze wszystkich trudno dostępnych miejsc. Wykorzystasz ją np. do weryfikacji stanu technicznego instalacji cieplnej, kominowej, gazowej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej czy sanitarnej. Poza tym endoskop może okazać się przydatny podczas naprawiania samochodów, motocykli oraz maszyn i urządzeń.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ