Sposoby na sprawne powielanie informacji rozpoczynają swoją przygodę już w czasach starożytnych. To, co kiedyś było dostępne dla nielicznych, współcześnie każdy ma na wyciągnięcie ręki.

Od Gutenberga do współczesnych parków maszynowych

Technika ruchomej czcionki wynaleziona przez niemieckiego rzemieślnika uchodzi za przełom w dziedzinie drukarstwa, który zredukował koszty powielania książek i przyczynił się do rozwoju oświaty całego ówczesnego świata. W porównaniu do dzisiejszych możliwości tempo druku było niewyobrażalnie powolne. Wydrukowanie jednej strony zajmowało drukarzowi trzy dni, a drukowanie książek liczono w miesiącach. Efekty tej mozolnej pracy przypadały udziałem najbogatszych warstw społecznych. Trudno porównywać to z możliwościami współczesnych parków maszynowych. Najistotniejsze jest, że możemy cieszyć się różnorodnością i powszechnością książek na całym świecie.

Drukowanie książek bez ograniczeń 

Dzięki metodzie druku cyfrowego omijamy problem minimalnej ilości nakładu, przez co drukowanie książek nigdy nie było tak proste. Jesteśmy w stanie zrealizować choćby pojedynczy egzemplarz. W ostatnich latach rynek wydawniczy ewoluował. Coraz częstszym zjawiskiem jest self-publishing. Praktyka pokazuje, że można wydać książkę bez konieczności wiązania się z wydawcą i drukowania określonego nakładu. Drukowanie książek można dostosować bezpośrednio do ilości sprzedanych egzemplarzy.

Parametry dostosowane do potrzeb

Cena wydruku egzemplarza będzie uzależniona od materiałów i sposobu wydruku, na jaki się zdecydujemy. Warto zapoznać się z podstawowymi charakterystykami przed zleceniem projektu, abyśmy mogli zdecydować, co będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem. Do podstawowych cech możemy zaliczyć format, rodzaj papieru, rodzaj oprawy, kolor środków, czy kolor oprawki. Jeżeli interesuje nas wydruk obszernego egzemplarza, warto wziąć pod uwagę gramaturę papieru. Większa gramatura zapewni lepszą nieprzezroczystość stron, jednak książka zyska na wadze i objętości. Podobnie będzie przy wyborze oprawy. Gruba doda trwałości i jakości, ale także dodatkową wagę. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu finalnego efektu, możemy zdecydować się na specjalne uszlachetnienia.

Współcześnie drukowanie książek można zlecić przez internet. Wystarczy skorzystać z usług drukarni online, która w swojej ofercie ma taką usługę. Cały proces druku publikacji przebiegnie szybko i pod kontrolą na każdym etapie realizacji. 

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ