Coraz częściej możemy spotkać się w Internecie z pojęcie pożyczek prywatnych. Najczęściej występuje ona w połączeniem z ,,od prywatnych inwestorów”. Czym one są i jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze. Dowiedz się na co należy uważać i czy ta forma finansowania jest dobrym rozwiązaniem na otrzymanie pieniędzy?

Pożyczka bankowa, a pożyczka prywatna

Czym się różnią oba produkty finansowe? Pożyczki bankowe jak sama nazwa wskazuje są udzielane przez instytucje bankowe. Podlegają one pod wiele regulacji prawnych więc ich oprocentowanie nie może przekraczać pewnego progu. Zaś pożyczki od prywatnych inwestorów są finansowane z kieszeni firm, które nie są zrzeszone z bankami. Praktycznie każdy może być inwestorem, wystarczy mieć trochę gotówki, którą chcemy pożyczyć innym osobom. Oba produkty wiążą się z ryzykiem jednak teraz skupimy się na pożyczkach prywatnych.

  1. Koszt – dla każdego z nas najważniejszą informacją podczas pożyczania pieniędzy jest ich koszt. Pożyczki prywatne są nieco droższe niż standardowe formy finansowania. Musimy być świadomi tego, że zapłacimy więcej niż pożyczymy. Raczej nie spotkamy się z żadnymi promocjami i rabatami. Więcej na ten temat możesz przeczytać na: https://pozyczka4you.pl/pozyczki-prywatne-dla-zadluzonych/
  2. Firma – jeśli pożyczamy pieniądze z instytucji bankowych lub pozabankowych mamy 99% pewności, że te firmy są wiarygodne i nie spotkamy się z próba oszustwa. W przypadku pożyczek od inwestorów możemy natknąć się na różnego rodzaju przekrętów. Oczywiście jest to znikomy odsetek, jednak musimy dokładnie zweryfikować firmą, u której chcemy pożyczyć pieniądze. Do tego możemy użyć Internetu aby przeczytać opinie o danej firmie. Warto również sprawdzić czy aby jej nazwa nie znajduje się na liście podejrzanych firm w Krajowym Rejestrze Finansowym.
  3. Dla osób w bazach – jeśli jesteśmy zadłużeni w bazach dłużników to pożyczka bez bik może nam w tej sytuacji pomóc. Po pożyczki prywatne często sięgają osoby, które zostały odrzucone w bankach i parabankach. Dlaczego tak się dzieje? Inwestorzy nie mają jak sprawdzić baz dłużników, dlatego dla nich ważna jest aktualna sytuacja finansowa. Jeśli poprawił nam się budżet domowy to mamy większą szansę na uzyskanie pozytywnej akceptacji.

Pod zastaw nieruchomości

To co jeszcze wyróżnia pożyczki prywatne jest możliwość dania pod zastaw nieruchomości. Oczywiście taka możliwość jest niezwykle ryzykowna i odradza się zastawienia czegokolwiek, ale w momencie kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy a nasza historia kredytowa jest zła to może to być jedyna możliwość.

Tak czy inaczej decydują się na taką formę finansowanie musimy być czujni. Korzystając z pożyczek prywatnych musimy wiedzieć że są one droższe oraz, że jest większe ryzyko popadnięcia w kłopoty finansowe, z których ciężko wyjść.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ