W większości przypadków, osoby, które pragnąć zmienić swoje życie, dążą głównie do pozbycia się nadprogramowych kilogramów.

W większości przypadków, osoby, które pragnąć zmienić swoje życie, dążą głównie do pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Mało jest więc wątków dotyczących osób, których celem jest zwiększenie swojej masy. W przepychu wszystkich artykułach o odchudzaniu, ciężko jest znaleźć temat, który doradzi jak przybrać na masie czy zbudować muskulaturę.

Bardzo często okazuje się, że osoby pragnące przybrać na wadze, popełniają podstawowe błędy. Co poprawić? Na co zwrócić szczególną uwagę? W pierwszej kolejności powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że musimy dostarczać znacznie więcej energii niż jej wydatkujemy. Aby masa mięśniowa mogła być zbudowana, potrzebny jest odpowiedni impuls w postaci odpowiednio dobranych treningów. Nie możemy przy tym zapominać o wypoczynku, w którym nasze ciało się regeneruje oraz o prawidłowej ilości składników budulcowych, a mianowicie o energii. Najlepiej zacząć od obliczenia własnego zapotrzebowania energetycznego.

W następnej kolejności przechodzimy do podsumowania ilości zjadanych kalorii w całym dniu. Weźmy pod uwagę nie tylko aktywność fizyczną ale także wiek, wzrost i masę ciała. Jeśli ilość dostarczanego pokarmu będzie ledwie wystarczać na pokrycie bilansu zerowego, niestety nie osiągniemy upragnionego celu. Aby skutecznie zbudować muskulaturę i przybrać na masie, powinniśmy postawić na nadwyżkę kaloryczną w postaci około 300 kcal na dobę. Doskonałym pomysłem na dobre wyliczenie kaloryczności będzie inwestycja w catering dietetyczny dla sportowców. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj obserwacja zachodzących zmian. Kolejnym ważnym krokiem jest zbilansowanie makroskładników. Jeśli zastosujemy nadwyżkę kalorii, ale nie zobaczymy żadnych efektów, warto wszystko przeanalizować pod kątem makroskładników, czyli białka, tłuszczu i węglowodanów, które uzupełniamy do bilansu dodatniego. Ostatnim ważnym elementem jest regeneracja i odpoczynek. Nie możemy tego pominąć, myśląc, że intensywne treningi każdego dnia przyniosą nam oczekiwany efekt. Jeśli się skutecznie nie zregenerujemy i nie przygotujemy mięśni do kolejnego wysiłku, to z całą pewnością możemy zapomnieć o efektywnej budowie mięśni. Bardzo często jest tak, że osoby, które nie dostrzegają żadnych zmian, frustrują się i zaczynają jeszcze bardziej trenować. Ciężkie treningi i brak odpoczynku to szybka droga do rezygnacji i zaniechania postawionych sobie celów. Codzienne treningi nie zawsze są dobrym i skutecznym rozwiązaniem.

Postawmy na maksymalnie 4 treningi tygodniowo. Nie zapominajmy także o odpowiedniej liczbie godzin snu. Odpoczynek jest niezbędnym elementem do osiągnięcia celu. Jak jeszcze możemy się regenerować? Postawmy na różnorodne formy odnowy biologicznej. Odwiedźmy salon masażu, przetestujmy masaże wodne czy też kąpiele solankowe. Jeśli nie chcemy eksperymentować, zdecydujmy się po prostu na rekreacyjne pływanie w basenie. To nie tylko forma odpoczynku i regeneracji naszego ciała, ale także trening. Stosując się do powyższych porad, z całą pewnością uda nam się zwiększyć swoją masę mięśniową.

Artykuł stworzony przy współpracy z firmą www.lightcatering.pl

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ