Nietypowe zakłady bukmacherskie

Utarło się, że zakłady bukmacherskie to przede wszystkim najpopularniejsze dyscypliny sportowe, jak piłka nożna, siatkówka, czy tenis. Zapomina się, że można znaleźć także egzotyczne sporty oraz wydarzenia polityczne i ze świata show-biznesu.

Ludzie chętnie chcą sprawdzić, czy mają rację, czy są w stanie dobrze przewidzieć przyszłość. Stąd też stale rosnąca popularność zakładów bukmacherskich. Dzięki zmianom w polskim ustawodawstwie, w Polsce działać mogą jedynie legalne zakłady bukmacherskie, które otrzymują stosowną licencję oraz odprowadzają do skarbu państwa podatek. Oferta bukmacherów stale się rozrasta i czasem… może zadziwić.

Nie tylko najpopularniejszy sport

Gdyby spytać postronne osoby, z czym kojarzą się im zakłady bukmacherskie, z pewnością odpowiedziałyby, że z obstawianiem sportów. A skoro sport to te najpopularniejsze, które przyciągają na trybuny tysiące fanów, a przed telewizory i laptopy miliony widzów. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis, Formuła 1, czy hokej na lodzie to zdecydowanie najpopularniejsze sporty. I tak też rzeczywiście wyglądają najczęściej obstawiane dyscypliny sportowe. To jednak tylko jedna strona medalu. Druga jest też taka, że bukmacherzy starają się zainteresować coraz szersze grono ludzi, dlatego oferty największych firm są przebogate i zawierają wiele nietypowych i mało znanych sportów. Kto bowiem jest w stanie powiedzieć cokolwiek lub choć trochę o takich sportach, jak kabaddi czy pesapallo? To nie koniec, bo w ofercie znajdziemy jeszcze inne “egzotyczne” sporty, o czym szerzej przeczytasz w artykule: 5 nietypowych dyscyplin sportu w zakładach bukmacherskich.

Bukmacherzy wychodzą poza sport

Sport to jednak nie wszystko, bo też nie wszyscy ludzie go lubią i chcą obstawiać. Nic więc dziwnego, że coraz większy nacisk firmy z tej branży kładą na nietypowe i tzw. specjalne zakłady. Kilka dziedzin cieszy się wyjątkową popularnością. Chodzi o politykę, show-biznes i sprawy społeczne. Co więc przykładowo można obstawiać? Okazuje się, że ofertę bukmacherów ogranicza… tylko ich własna wyobraźnia, bo można pytać graczy praktycznie o wszystko. Przykład? Możliwość obstawienia słów lub fraz, jakie padną z ust nowego premiera. Oczywiście na czele listy znajdują się frazy, które rzeczywiście mają szansę pojawić się w trakcie expose. Płeć kolejnego potomka rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii to kolejny przykład nietypowego zakładu bukmacherskiego. Polskie firmy także starają się błysnąć pomysłowością. STS zamieścił typy „czy remont Zakopianki zostanie zakończony do 1 marca 2021 roku?”. Przypomnijmy, że umowy na budowę nowej Zakopianki, która ma rozładować komunikacyjne korki w dojeździe do stolicy Tatr, zostały podpisane pod koniec czerwca 2016 roku. Z końcem września 2019 otwarto pierwszy z trzech odcinków nowej Zakopianki. Chodzi o 7-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój. Zostały jeszcze dwa zadania do realizacji: 7,6-kilometrowy odcinek Lubień – Naprawa oraz dwukilometrowy odcinek tunelowy Naprawa – Skomielna Biała. Drążenie tunelu rozpoczęło się w październiku. Podczas otwarcia odcinka S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że pozostałe dwa odcinki będą gotowe do 2021 roku. Stawiając swoje typy w zakładach bukmacherskich STS można więcej wygrać, jeśli budowa… zostanie ukończona w I kwartale 2021 roku.

Polityka wciąż ma się dobrze

Rozmowy o polityce rozgrzewają ludzi w każdym wieku i jest to temat ożywionych dyskusji na spotkaniach rodzinnych czy przyjęciach. Nic więc dziwnego, że bukmacherzy bardzo chętnie przyjmują zakłady na wydarzenia z tej gałęzi. Można było ostatnio obstawiać wyniki wyborów parlamentarnych i frekwencję wyborczą. Zakłady bukmacherskie pytają m.in. o Brexit, odwołanie Donalda Trumpa, czy nowego prezydenta USA. Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii jest też wdzięcznym tematem do typowania. O płci kolejnego potomka już pisaliśmy. Były także typy co do imienia dziecka oraz terminu porodu kolejnego potomka. Zdarzają się też zakłady przewidujące przyszłą żonę jednego z książąt.

Rozrywka też ma coś do zaoferowania

Wspomnieliśmy o świecie show-biznesu, który także regularnie dostarcza tematów i wydarzeń do obstawiania. Wszelkiego rodzaju reality show cieszą się ogromną popularnością. W Polsce tak jest przykładowo z Big Brotherem, Tańcem z Gwiazdami, czy podobnego typu seriami. Możemy znaleźć także np. pytanie dotyczące zwycięzców kolejnych edycji Eurowizji lub rozdania Oscarów. To jeszcze nic, bo historia zna zakłady typu: kto będzie odgrywał rolę w kolejnej części filmu o Jamesie Bondzie? Tak jak pisaliśmy, pole do popisu jest ogromne, a im ciekawszy, zabawniejszy, czy oryginalniejszy zakład, tym większa szanse, że będzie on wzbudzał spore zainteresowanie graczy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ