Zalety domów zaprojektowanych nowocześnie – jak powinien wyglądać projekt domu nowoczesnego o prostej bryle?

Lubisz styl nowoczesny i to właśnie tak, chciałbyś zaaranżować swój dom? Sprawdź, co o tym sposobie projektowania mówią specjaliści. Architekci najlepiej rozumieją oraz przekazują wiedzę techniczną dotyczącą domów nowoczesnych. Dowiedz się więcej!

Aby dobrze rozumieć oraz zaprojektować dom w stylu nowoczesnym, niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Jedno i drugie posiadają architekci, którzy w swoich biurach bardzo często mają do czynienia z taką koncepcją domu. Czy stworzenie projektu nowoczesnego domu jest trudne, a wymagania co do działki skomplikowane w realizacji? Niekoniecznie, ale więcej o tym, w dalszej części artykułu.

Bryła domu nowoczesnego – co warto wiedzieć?

Przyglądając się współczesnym projektom domów, przy założeniu nowoczesnego budownictwa, szybko zorientujesz się, że są to dosyć zwarte bryły, zaprojektowane na planie prostokąta lub kwadratu. Ma to swoje odzwierciedlenie w idei tworzenia domów pasywnych i oszczędnych w utrzymaniu. Trudno wyobrazić sobie dom, który nie generuje kosztów, a jest rozłożony na działce w nieregulowanych kształtach. Taka konstrukcja tworzy mostki termiczne oraz zakamarki, które trzeba dodatkowo ogrzewać.

Im bardziej zawiła konstrukcja budynku, tym także trudniejszy dach w realizacji. Drogie skosy oraz pokrycie wielospadowe, coraz częściej są zastępowane przez płaskie konstrukcje. Trudno to sobie wyobrazić, przynajmniej na pierwszy rzut oka, ale piękne domy nowoczesne z dachem pokrytym papą, znowu wracają do łask, tym razem w zupełnie odmienionej formie.

Ściana czy okno? Wybór jest prosty – okno!

W nowoczesnym budownictwie, oprócz charakterystycznej, zwartej konstrukcji, dużą role odgrywają liczne przeszklenia. Okna opracowane w projekcie w formie narożnej, na całej ścianie lub duże przeszklenia tarasowe – wariantów takich rozwiązań jest całe mnóstwo.

Okna wprowadzają dużą ilość światła i przestrzeni do domu. Projektanci właśnie za to najbardziej uwielbiają te rozwiązania. Sam układ pomieszczeń zakłada jak najmniej ścian wewnętrznych, by mieszkańcy nie byli ograniczani konstrukcją przegród.

Współczesne modele okien, nie generują dodatkowych kosztów w zakresie ogrzewania. Są solidne, ciepłe oraz bardzo wytrzymałe. Zamontowane przez fachowców, przez lata będą dobrze spełniać swoją funkcję.

Dom z dziedzińcem? W przypadku domu nowoczesnego to możliwe!

Choć w projektach współczesnych domów pasywnych, dominują zwarte bryły, to warto choć na chwilę zatrzymać się przy konstrukcjach układających się w literę U. Ten ciekawy trend architektoniczny zakłada liczne przeszklenia, przede wszystkim od strony wewnętrznej domu. Zyskuje się dzięki temu, ogród w kształcie dziedzińca, na który możemy swobodnie zerkać z kuchni, salonu lub sypialni. Piękne domy o takiej aranżacji są nawiązaniem do architektury holenderskiej, gdzie przeszklenia nie przeszkadzają mieszkańcom w codziennej eksploatacji budynku.

Szukasz ciekawego projektu, który spełni Twoje oczekiwania? Zajrzyj na: https://www.domoweklimaty.pl/ Odnajdziesz tam, przepiękne projekty domów, które Cię zachwycą. A być może poruszony pięknem nowoczesnej architektury, szybciej przejdziesz od marzeń do realizacji.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ