5 porad dla osób, które pierwszy raz wypożyczają samochód

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Nic dziwnego, że z roku na rok rośnie liczba aut w Polsce. Nie tylko tych prywatnych, ale również wynajmowanych.

Wypożyczanie samochodów staje się coraz popularniejsze w Polsce. Nic więc dziwnego, że powstają kolejne firmy zajmujące się udostępnianiem aut, a dochody branży rosną lawinowo z roku na rok. Z opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów danych wynika, że w ubiegłym roku firmy wypożyczające samochody kupiły o ok. 25% więcej nowych pojazdów niż rok wcześniej. Jest zatem w czym wybierać! Oto kilka porad dla osób, które po raz pierwszy decydują się na skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów, takich jak sieć carfree.pl, która ma swoje oddziały w wielu miastach Polski.

Zarezerwuj na czas

W wypożyczalni możemy wybrać samochód, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom pod względem marki, wielkości, zużycia paliwa, pojemności bagażnika, a nawet koloru. Aby jednak znaleźć odpowiedni egzemplarz, warto zarezerwować go odpowiednio wcześnie. Zwłaszcza jeśli wyjeżdżamy podczas sezonu. Dodatkowo w przypadku takiej wcześniejszej rezerwacji w wielu wypożyczalniach można liczyć na zniżki.

Samochód online

Aby znaleźć samochód do wypożyczenia, nie musimy wcale udawać się osobiście do siedziby firmy. Większość wypożyczalni ma swoje strony internetowe, za pośrednictwem których można nie tylko znaleźć auto, ale również je zarezerwować. Wybierasz się na południe Polski i potrzebny ci samochód na weekend. Gdzie wypożyczyć samochód we Wrocławiu? Szybko sprawdzisz to w Internecie.

Czas wynajmu

Wiele wypożyczalni ma system wynajmu działający podobnie do hotelowego. Doba wypożyczeniowa trwa na przykład od 10.00 jednego dnia do 13.00 dnia następnego. Jeśli wypożyczamy auto o 10.00 rano jednego dnia i oddajemy o 16.00 nazajutrz, to płacimy za dwa dni, a nie za jeden. Najlepiej warunki sprawdzić w Internecie, wpisując godziny odbioru lub oddania samochodu.

Wiek kierowcy

Niektóre wypożyczalnie pobierają dodatkowe opłaty, jeśli kierowca ma mniej niż 25 lat. Gdy chcemy tego uniknąć, poszukajmy firmy, w której nie obowiązuje taka zasada.

Zatankowany czy nie

Warto również zorientować się, czy samochód przy zwrocie powinien być przez nas zatankowany do pełna. Może to być opcja bardziej opłacalna, ponieważ często kwoty za zużyte paliwo na rachunku z firmy wypożyczającej są kilkukrotnie wyższe niż na stacji benzynowej.

Wypożyczenie auta to doskonałe rozwiązanie, jeśli z jakiegoś powodu nie dysponujemy własnym samochodem. Warto jednak zapoznać się wcześniej z regulaminem wypożyczalni.

Comments are closed.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ