Skuteczne środki czystości? Poznaj tajemnicę profesjonalistów

Na sukces w branży usługowej składa się wiele czynników. Jednym z nich jest utrzymanie nienagannej czystości. Jeśli zaniedbasz ten obowiązek, możesz mieć pewność, że nie umknie to uwadze klientów. W kwestii czystości w lokalach usługowych bierz przykład z profesjonalistów.

Lokale przeznaczone na działalność usługową muszą spełniać szereg wymagań dotyczących czystości. Szczegółowo określają je stosowne rozporządzenia, na przykład dla zakładów fryzjerskich i kosmetycznych jest to rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r., zaś dla lokali gastronomicznych – rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 kwietnia 2004 r. Jednak niezależnie od typu lokalu do utrzymania czystości warto stosować profesjonalne środki. Tylko one pozwalają utrzymać wysoki standard higieny i łączą w sobie wysoką skuteczność ze znaczną wydajnością. W odróżnieniu od powszechnie dostępnych środków drogeryjnych chemia profesjonalna ma w swoim składzie substancje czynne o bardzo silnym działaniu. A jak wygląda profesjonalne utrzymywanie czystości w niektórych branżach usługowych?

Profesjonalne środki czystości w gastronomii

Chemia używana w różnego typu lokalach gastronomicznych musi być przede wszystkim możliwa do stosowania na powierzchniach mających kontakt z żywnością. Troska o stan lokalu widoczna na pierwszy rzut oka – czyste stoliki i naczynia, higieniczne warunki w restauracyjnej toalecie – to nie wszystko. Należy też zadbać o to, by w kuchni nie rozwijały się szkodliwe dla gości mikroorganizmy, a używane produkty chemiczne były w pełni bezpieczne. Warto też zatroszczyć się o szczegóły. Profesjonalny płyn do mycia naczyń w zmywarkach gastronomicznych nie tylko usunie z zastawy resztki jedzenia, ale też pozostawi ją nabłyszczoną i bez nieestetycznych białych smug.

Chemia profesjonalna dla branży hotelarskiej

Czystość wnętrza hotelu to nierzadko czynnik decydujący o opinii gości na temat całego pobytu. Jeśli gość trafi do brudnej łazienki hotelowej, estetyka pokoju zejdzie na dalszy plan – nic nie zatrze złego pierwszego wrażenia. W przypadku obiektów hotelarskich należy mieć na uwadze szczególnie profesjonalną dezynfekcję i wybrać markę, która od lat oferuje produkty dopasowane do potrzeb branży. Jedną z nich jest Clinex (clinex.com.pl), która zapewnia skuteczność i wydajność sprzątania w hotelach.

Profesjonalne preparaty czyszczące dla zakładów kosmetycznych

Klient zakładu kosmetycznego musi mieć pewność, że żaden zabieg nie odbije się na jego zdrowiu przez zaniedbanie czystości w lokalu. Dlatego absolutną koniecznością jest regularne mycie i dezynfekcja wszystkich powierzchni i sprzętów. Należy stosować do tego tylko profesjonalne środki, które poradzą sobie z zagrożeniami takimi jak wirusy i grzyby. Trzeba też pamiętać o regularnym odświeżaniu wszystkich mebli tapicerowanych znajdujących się w lokalu.

Zaniedbanie kwestii czystości w lokalu usługowym może sprawić, że jako właściciel firmy poniesiesz duże straty. W tym przypadku nie warto podejmować ryzyka – zaopatrz się w profesjonalne środki czystości i pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie da się zmienić.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ