Pożyczki przez Internet, niekoniecznie całkowicie online

Wszędzie atakują nas komunikaty reklamowe zachwalające szybkie pożyczki online. To dla większości wygodne, bo można sprawnie i bez straty czasu uzyskać potrzebne środki pieniężne. Dla wielu jednak osób taki komunikat może być mylący, bo jak się okazuje, pożyczki przez internet niekoniecznie są całkowicie online. Wyjaśniamy, o co tu chodzi!

Tradycja a nowoczesność

Internet jest medium dość nowym, bo przecież jeszcze na początku 21 wieku ledwie raczkował i nie był dostępny powszechnie. Mimo tej metryki ciężko sobie dzisiaj wyobrazić załatwianie większości spraw bez dostępu do sieci. Tak się do niego przyzwyczailiśmy, że zakrawa to o uzależnienie. Jak się jednak okazuje, nie dla każdego tak jest, czego potwierdzeniem pożyczki online, które z jednej strony są dostępne online, ale dla wielu osób nie jest to rozwiązanie optymalne.

Dla nich więc firmy pożyczkowe przygotowały ciekawą ofertą, jaka łączy to, co nowoczesne (zamawianie pożyczki przez internet) i tradycyjne (odbiór na poczcie bądź podczas wizyty przedstawiciela pożyczkodawcy w naszym domu). Dotyczą one wszystkich produktów, czyli tych uzyskiwanych szybko (chwilówki), jak również rozłożonych na dłuższy czas (pożyczki na raty). O co dokładnie w tym chodzi?

Czek Giro – co to takiego?

Nie mamy konta w banku, a nawet jak mamy, ale rzadko go używamy, lecz chcemy skorzystać z pożyczki online? Nic bardziej prostego – wystarczy sprawdzić, jakie firmy pożyczkowe zapewniają pożyczki na czek Giro. Dzięki nim wypłata pieniędzy odbywa się albo w najbliższej placówce poczty, albo w Banku Pocztowym. Taka możliwość ma wiele zalet, bo pozwala przede wszystkim na większą anonimowość, bo inne osoby nie dowiedzą się, że pożyczaliśmy w ten sposób środki pieniężne.

To rozwiązanie jest zwłaszcza skierowane do osób starszych, które nie interesują się nowymi rozwiązaniami technologicznymi, lecz wolą – tak jak zawsze – pójść na pocztę i tam załatwić swoje sprawy. Nie tylko opłacić rachunki czy pobrać emeryturę bądź rentę, ale również skorzystać z pożyczki.

Pieniądze pod wskazany adres

Jakby to było miło, gdyby ktoś nam przyniósł pożyczone pieniądze do domu – zdają się myśleć niektóre osoby. Jak się okazuje to jak najbardziej możliwe, bo taką usługę zapewniają pożyczkodawcy. Może nie wszyscy, ale jeśli nam na tym zależy, warto wcześniej się upewnić, czy firma, której usługi nas interesują, ma w swojej ofercie taką opcję.

Tak naprawdę nie musimy nawet podejmować żadnych działań online, bo wystarczy telefon na infolinię, by przedstawiciel pożyczkodawcy przyjechał do naszego domu. Można też bezpośrednio umówić się z nim na spotkanie.

O czym zawsze pamiętać?

Szybkie pożyczki całkowicie zmieniły rynek finansowy, bo uzyskanie dodatkowej pomocy finansowej jeszcze nigdy nie było tak proste. Niemniej, zawsze musimy mieć się na baczności, czyli rozsądnie pożyczać choćby najmniejsze kwoty. Wszystko to dlatego, że firmy oferujące pożyczki mają różne warunki i nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka wydaje się korzystne, takim rzeczywiście jest. Bardzo tu pomagają porównywarki chwilówek dostępne pod adresem Money24, bo dzięki znajdującym się tam informacjom, szybko zweryfikujemy, z jaką ofertą mamy do czynienia. Ograniczymy w ten sposób ryzyko, że to, co zachwalane w komunikatach reklamowych, ale w rzeczywistości niekorzystne dla naszego portfela, nie zyska uznania z naszej strony. Pamiętajmy bowiem, że wszystko, co pożyczamy, musi być zwrócone co do grosza i nie ma od tej reguły żadnych wyjątków. Podejdźmy więc do sprawy rozsądnie, zachowując ostrożność.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ