Pożyczki pozabankowe online – jak wybrać dobrą ofertę?

Planujesz skorzystać z pożyczki pozabankowej? Dzięki istnieniu porównywarek pożyczek nie musisz samodzielnie szukać informacji o dostępnych ofertach na stronach poszczególnych pożyczkodawców. Na co zwrócić szczególną uwagę? Omawiamy pięć kwestii, które są kluczowe przy wyborze firmy pożyczkowej.

1) Koszty pożyczki pozabankowej

Przy porównywaniu pożyczek przez internet wielu klientów zwraca uwagę przede wszystkim na koszty. Są one kluczowe w przypadku pożyczek ratalnych. W odróżnieniu od chwilówek, te pożyczki nie są bezpłatne – klient musi liczyć się, że firma pożyczkowa doliczy szereg opłat. Jak porównać szybko różne oferty pożyczek?

Aby porównać kwoty do spłaty przy poszczególnych pożyczkach, warto wykorzystać wskaźnik RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pokazuje całkowity koszt pożyczki, jaki poniesie konsument. Niektóre porównywarki pożyczek przez internet pokazują, ile klient zapłaci w poszczególnych firmach, pożyczając np. 4000 zł.

2) Warunki, na jakich pożyczka zostanie udzielona

Koszty są kluczowe przy wyborze pożyczki przez internet, ale porównanie ofert pożyczkodawców nie powinno się kończyć jedynie na tej kwestii. Dla każdego klienta istotne powinny być też warunki, na jakich pożyczka zostanie udzielona. Maksymalna wysokość pożyczki, okres jej spłaty i szybkość wypłaty przyznanych środków – od tego zależy, czy pożyczka będzie dopasowana do potrzeb i oczekiwań klienta.

Informacje o warunkach, na jakich pożyczka zostanie udzielona, można znaleźć w materiałach reklamowych poszczególnych firm i w serwisach specjalizujących się w porównywaniu pożyczek przez internet. Skorzystanie z drugiego rozwiązania eliminuje samodzielne poszukiwanie tych danych na stronach pożyczkodawców.

3) Wiarygodność firmy pożyczkowej

Duże zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi powoduje, że na rynku systematycznie działalność rozpoczynają kolejne firmy pożyczkowe. Nie wszystkie są uczciwe, nie wszystkie przestrzegają prawa choćby w zakresie maksymalnego oprocentowania pożyczki. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy wybrana firma pożyczkowa należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP).

PZIP to organizacja branżowa, która zrzesza pożyczkodawców pozabankowych. Każda firma pożyczkowa należąca do tego Związku musi działać w sposób transparentny i oferować produkty zgodne z polskim prawem. Najlepsze porównywarki dostępne w sieci sprawdzają oferty firm pożyczkowych znajdujących się na liście PZIP.

4) Opinie klientów są cenną wskazówką

Firmy pozabankowe są oceniane przez klientów. Opinie są dostępne zarówno na stronach internetowych poszczególnych pożyczkodawców, jak i w serwisach tematycznych. Aby wybrać korzystną ofertę, warto zapoznać się z opiniami o pożyczkodawcach. To cenna wskazówka, bo aktualni klienci mogą informować np. o problemach z wypłatą środków albo przeciwnie – chwalić pożyczkodawcę za szybkie rozpatrzenie wniosku.

Choć wyboru firmy pożyczkowej nie należy dokonywać wyłącznie na podstawie opinii, to jednak te mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji i złożeniu wniosku w wybranej firmie.

Porównywarki pożyczek – porównaj i wybierz najlepszą pożyczkę

Chcesz pożyczyć korzystnie? Skorzystaj z porównywarki pożyczek pozabankowych, która jest dostępna na stronie internetowej https://www.czerwona-skarbonka.pl. Znajdziesz tam również rankingi chwilówek i pożyczek ratalnych oraz szereg porad. Poświęcając chwilę na porównanie dostępnych ofert, zyskasz – wybierzesz produkt, z którego będziesz zadowolony.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ