Sterowanie bezprzewodowe domem – jakie możliwości daje nam inteligentny dom

Inteligentny dom to coś więcej niż wygoda i sposób na wzbudzenie zazdrości u znajomych. Wdrożenie takiego systemu daje wymierne korzyści, także finansowe. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na inteligentny dom.

Zarządzanie domem

W przypadku inteligentnego domu nie chodzi o zarządzanie w sensie administracyjnym. Mowa o prostych czynnościach, którymi możemy zarządzać, zamiast je wykonywać. Wystarczy dosłownie jeden ruch palca na telefonie lub tablecie, by w wybranym pomieszczeniu zapaliło się lub zgasło światło. W podobny sposób możemy sterować roletami wewnętrznymi, żaluzjami, zewnętrznymi, otwieraniem i zamykaniem okien. Inteligentny dom pozwala także na zdalne uruchamianie ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Posiadając taki system, możemy zarządzać domem, nie wstając z fotela. To niewątpliwie wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

Inteligentny dom – sposób na oszczędzanie

Systemy sterujące inteligentnym domem nie należą do najtańszych, stąd wiele osób zastanawia się, czy takie rozwiązanie w ogóle ma sens. W końcu można zrobić tych kilka kroków i samodzielnie włączyć światło. Jednak tak naprawdę nie o światło tu chodzi. Implementacja inteligentnego domu to wymierne oszczędności na oświetleniu i ogrzewaniu. Ileż to razy w sąsiednim pokoju paliło się światło, bo brakowało nam energii, żeby wstać i to zrobić. Podobnie wiele razy zostawialiśmy włączone ogrzewanie, wyjeżdżając na zimowy urlop. Perspektywa powrotu do zimnego domu nie była przyjemna. Teraz dzięki inteligentnemu domowi można włączyć ogrzewanie zdalnie wtedy, kiedy będzie ono faktycznie potrzebne.

Monitoring i bezpieczeństwo

Nie lubimy zostawiać domu bez opieki, gdy wyjeżdżamy na dłuższy czas. Z inteligentnym domem sprawa jest prosta. Tak naprawdę dzięki aplikacji mobilnej mamy cały dom pod kontrolą niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Warunkiem jest tylko dostęp do internetu. Możemy pozorować obecność domowników, włączając i wyłączając światła w losowych pomieszczeniach, zasłaniając i odsłaniając żaluzje, uruchamiając sprzęt audio. Jeśli zintegrowaliśmy system inteligentnego domu z kamerami, możemy w każdej chwili sprawdzić, co dzieje się w domu. W razie wystąpienia nieoczekiwanej sytuacji możemy szybko powiadomić odpowiednie służby. I wcale nie musimy w tym celu spędzić wakacji z nosem w telefonie. Dzięki odpowiedniej konfiguracji aplikacja sama da nam znać o niebezpieczeństwie (Zobacz: zamel.com).

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ