Jak zorganizować pokaz laserowy?

Zachwycające widowisko, animacje zapierające dech, feeria kolorów, nieograniczona przestrzeń. Pokazy laserowe, bo o nich mowa, nie bez powodu uznaje się za najbardziej atrakcyjny element wielu eventów, wyczekiwany „gwóźdź programu”.

Czym są pokazy laserowe?

Pokazy laserowe przygotowane przez firmę Svoboda to profesjonalizm w każdym calu. Stanowią wyjątkowo efektowne połączenie nowoczesnych technologii i artyzmu, tak można w dużym skrócie zdefiniować prawdziwy laser show. Jest to widowisko przestrzenne, dzięki któremu widz pokazu może stać się także jego uczestnikiem. Otoczony niezwykłymi animacjami, światłem, wśród kolorów znajdzie się w zupełnie innej rzeczywistości.

Może także podziwiać grafiki, trójwymiarowe, ruchome obrazy prezentowane na dowolnych obiektach (budynki, scena, drzewa), na ekranach wodnych lub horyzoncie. Lasery efektownie wyświetlają elementy statyczne, mobilne, znaki, logotypy, dlatego ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone – od oprawy graficznej imprez plenerowych, eventów miejskich, po efekty specjalne podczas koncertów, pokazów mody, spektakli, targów. W czasie pokazów wykorzystywane są lasery o różnych mocach i kolorach (np. 5, 10 czy nawet 15W). Do obsługi laser show niezbędne jest też profesjonalne oprogramowanie – system Pangolin pozwala na sterowanie laserami w czasie rzeczywistym oraz na tworzenie niepowtarzalnych grafik i pokazów świetlnych.

Zalety pokazów laserowych

Najbardziej oczywistym atutem jest spektakularny efekt i zachwycony widz. Na tym jednak nie kończą się zalety pokazów laserowych. Laser show może stanowić oprawę spektaklu czy widowiska, np. efekty świetlne podczas koncertów rockowych czy rewii. Może także być zwieńczeniem, wielkim finałem eventu. Pokazy laserowe uświetniają parady uliczne, komponują się doskonale z widowiskami muzycznymi w każdym nastroju i klimacie. Doskonale podkreślą dynamikę rockowych rytmów, są wręcz nieodłącznym elementem na koncertach i spektaklach z muzyką elektroniczną.

Efekty laserowe oddają też charakter muzyki poważnej. Otwarte przestrzenie, ekrany wodne, hologramy w smugach dymu, laser show na budynkach – to tylko niektóre możliwości zastosowania laserów w plenerze. Animacje, „żywe obrazy”, laserowe efekty wizualne mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, specyfiki eventu, charakteru muzyki itp. Doskonale prezentują się z pokazami video mapingu, pirotechnicznymi i świetlnymi. Laser show staje się wyczekiwanym wielkim finałem, a nawet sylwestrową atrakcją, zamiast coraz bardziej kontrowersyjnych fajerwerków. Dowiedz się więcej o laser show: https://svoboda.com.pl/efekt-wow/laser-show/

Pokazy laserowe zamiast fajerwerków na zakończenie eventów

Zwolennicy hucznych pokazów zapytają zapewne dlaczego lasery zamiast fajerwerków. Najbardziej oczywista odpowiedź to bezpieczeństwo, które idzie tu w parze z niezwykłymi i nieograniczonymi możliwościami, jakie stwarza laser show. Pokazy laserów to nie tylko kanonada i kaskada kolorów, to możliwość zaprezentowania spektaklu, opowieści, animacji, do której można zaprosić uczestników. Wyświetlane wokół widzów kolory, obrazy, które są jak na wyciągnięcie ręki, to o wiele więcej niż kolorowe eksplozje fajerwerków. Nie bez znaczenia jest też fakt, że pokazy laserowe mogą uświetniać także imprezy w obiektach, w halach koncertowych czy w teatralnych salach. Wiele mówi się również o szkodliwości fajerwerków dla środowiska naturalnego.

Chodzi tu m.in. o emisję związków powstających w wyniku spalania substancji zawartych w petardach, fajerwerkach itp. Laser zamiast fajerwerków to również wybór osób, którym na sercu leży dobro zwierząt, tych domowych i wolno żyjących. Hałas, jaki emitują detonujące fajerwerki jest dla nich ogromnym stresem i zagrożeniem. Laser show, spektakl który zapewnia niezwykłe wrażenia, jest jednocześnie bezpieczny dla widzów i szeroko rozumianego środowiska. Dlatego coraz więcej miast na świecie i w Polsce rezygnuje np. z sylwestrowych fajerwerków na rzecz efektownych pokazów przy wykorzystaniu nowoczesnych laserów. Pokazy laserowe na najwyższym poziomie technicznym i artystycznym organizuje Svoboda Multimedia for Events.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ