Pokolenie pożyczek online – gdzie młodzi Polacy szukają gotówki?

Pożyczki pozabankowe przez Internet wybierają głównie osoby, które nie ukończyły 25 roku życia. Jak wskazują dane Biura Informacji Kredytowej ponad 60% pożyczkobiorców nie ma więcej niż 34 lata. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo pożyczki online są w większości darmowe jeśli pierwszy raz korzystamy z usług danej firmy. Dlatego żeby dobrze wybrać warto porównać oferty pożyczkowe i dopiero wówczas podjąć decyzję gdzie złożyć wniosek pożyczkowy. Tymczasem inne opracowania mówią o tym, że młodzi nie porównują ofert pożyczek tylko biorą pierwszą lepszą.

Pożyczki online – czyli łatwa i szybka gotówka

Młodzi żyją szybko, sporo wydają i również bardzo szybko chcą otrzymać pieniądze. To właśnie szybkość sprawia, że pożyczki pozabankowe są dla młodych Polaków dużo bardziej atrakcyjne niż te bankowe. Uproszczone procedury zaciągania pożyczek chwilówek i brak zaświadczeń o dochodach sprawiają, że jeśli ktoś dostaje stypendium to już może zaciągnąć pożyczkę. Coraz popularniejsze stają się porównywarki pożyczek, które uwzględniają wiele parametrów i wyszczególniające wszystkie warunki pożyczki. Jedną z bardziej popularnych na rynku jest lisekfinansowy.plJak wskazują eksperci tego portalu osoba pełnoletnia może wnioskować o pożyczkę nawet jeśli posiada dochód tylko z otrzymywanych alimentów.

Dlaczego jednak banki nie walczą o młodych i nie wprowadzą szybkich pożyczek online? Odpowiedź jest dość prosta, banki wolą udzielać większych kredytów na których więcej zarobią. Pożyczki nisko kwotowe zwiększyłyby tylko koszty banku. Pożyczki dla młodych są też obarczone dużo większym ryzykiem brakiem spłaty. Dlatego np. kredyty studenckie są w większości zabezpieczone poręczeniem Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i wypłacane w miesięcznych ratach po kilkaset złotych.

Na co pożyczają młodzi Polacy?

Pożyczki i kredyty rzadko są wykorzystywane na życie tj. na opłacenie rachunków czy jedzenie. Zaciąganie zobowiązań jest najczęściej motywowane posiadaniem lepszej elektroniki czy nowych ubrań. Z badań wynika, że to właśnie nowy smartfon czy tablet jest najczęstszym powodem wzięcia pożyczki. Urządzenia się psują i zużywają, a kupno nowego to czasami wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Taką kwotę ciężko jest odłożyć w krótkim czasie, a życie bez smartfona w dzisiejszych czasach jest dla młodych niemożliwe. Młodzi Polacy chętnie też pożyczają na wakacje last minute.

Oprócz pożyczania na tzw. lepsze życie Polacy często pożyczają na opłacenie polisy ubezpieczeniowej lub kiedy trzeba kupić nowy sprzęt AGD. Powodów jest z pewnością dużo więcej i każdy może sam decydować o tym czy pożyczka jest uzasadniona. Tak czy inaczej najważniejsze jest to abyśmy wyborów dokonywali świadomie i wybierali najtańsze oferty.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ