Sycylia: włoska wyspa i jej skarby

Jakimi atrakcjami mogą się pochwalić Włochy? Ten kraj to przede wszystkim piękne miasta, których zabudowa przyciąga turystów z całego świata. Włochy to również wspaniałe wybrzeża, na terenie których można spędzić niezapomniane wczasy i korzystać z wypoczynku na najwyższym poziomie. Ten kraj to również wspaniała wyspa, na terenie której historyczne bogactwo i walory wypoczynkowe łączą się w spójną całość. Sycylia to niezwykły skrawek świata, a wycieczki po jej terenie mogą się przemienić w niezwykłą przygodę. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości z całego świata?

Palermo: niezwykła stolica Sycylii

Palermo to najważniejsze i najpiękniejsze miasto, jakim może się pochwalić Sycylia. To z jednej strony ważny port, który uznawany jest za najważniejszy nad wodami Morza Tyrreńskiego. Jest też Palermo ważnym ośrodkiem turystycznym, a niezwykła architektura tego miasta przyciąga tu wycieczki z całego świata. Nieco orientalny charakter Palermo sprawia, że można się tu poczuć wyjątkowo. Piękne place miejskie oraz pałac Normanów to najważniejsze atrakcje tego miasta. Zachwycić też może tutejsze Muzeum Archeologiczne, które ze względu na swą imponująca kolekcję uchodzi za jedną z najlepszych placówek tego typu na świecie. Nieco mrocznymi atrakcjami przyciąga tez tutejszy klasztor kapucynów. Turyści o mocnych nerwach mogą tu podziwiać zabalsamowane szczątki mnichów, choć i same zabudowania klasztorne mogą okazać się wystarczającym celem wizyty w tym miejscu.

Katania. Miasto u stóp Etny

Sycylia to wspaniała wyspa, na terenie której można spędzić wspaniałe wczasy. Stanowiska archeologiczne, Etna oraz piękne plaże tej wyspy są znane doskonale. Mniej znana jest natomiast Katania, będąca drugim pod względem wielkości miastem na tej wyspie. Biura podróży zazwyczaj umożliwiają jej poznanie w ramach wycieczek fakultatywnych, jednak Katania sama jako główny cel wycieczki z kontynentalnej części kraju pojawia się rzadko w ofertach. A szkoda, bo to leżące u stóp Etny ma niezwykły charakter. Liczne pamiątki po starożytnych oraz perły barokowej architektury czekają tu na tych turystów, którzy w cieniu Etny chcą wypoczywać na wybrzeżu Morza Jońskiego. Tu, w Katanii, jest to możliwe.

Syrakuzy: śladami historii przez Sycylię

Dla tych turystów, dla których Włochy i Sycylia to przede wszystkim miejsca związane z historią, Syrakuzy mogą okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Już w czasach starożytnych było to niezwykle ważne miasto, a o jego dawnej świetności dziś przypominają wspaniałe budowle. Ortiga oraz zabudowa starego miasta to walory, dzięki którym Syrakuzy są celem turystów z całego świata. Biura podróży zachęcają również do odwiedzenia zabytków z czasów greckich. Grota znana jako Ucho Dionizosa oraz potężne greckie teatry są to największymi atrakcjami. Nie brak też pamiątek związanych ze starożytnym Rzymem oraz tak mrocznych atrakcji, jakimi są katakumby św. Jana.

Wspaniała Sycylia to wyspa wyjątkowa, która może zachwycić każdego. Piękne miasta przyciągające wspaniałymi budowlami oraz malownicza sceneria to ogromne walory tej wyspy, które już dawno doceniły biura podróży z całego świata. Wspaniałe plaże oraz skąpane w słońcu wybrzeża to kolejne walory, dzięki którym na tej wyspie tak dobrze rozwija się turystyka. Sycylia z pewnością zasłużyła sobie na uwagę, a jej zabytki i malownicze zakątki śmiało mogą konkurować z tymi atrakcjami, którymi kuszą Włochy kontynentalne.

Więcej praktycznych porad o Sycylii możecie poczytać na blog Ready for Boarding pod tym adresem: https://www.readyforboarding.pl/wskazowki-praktyczne/sycylia-praktyczne-podsumowanie-wakacji-na-sycylii.html


Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ