Jak rozliczyć PIT 2019 przez internet? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z dobrego programu do rozliczeń, a wypełnianie deklaracji podatkowej przebiegnie sprawnie. To bezpieczny sposób coraz częściej wykorzystywany przez Polaków.

Obowiązkowe rozliczenie PIT 2019

Rozliczenie PIT-u jest corocznym obowiązkiem każdego podatnika. Nie ma się co oszukiwać – mało kto ma do tego głowę i rozliczenie bardzo często jest przesuwane, aż do samego końca okresu rozliczeniowego. W świadomości ciągle pokutuje przekonanie, że wypełnianie PIT-u to zajęcie czasochłonne, które wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Okazuje się, że można to zrobić łatwo i wcale nie poświęcając zbyt dużo czasu. Możliwe jest rozliczenie PIT-u przez internet, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i energii. Jak rozliczyć PIT 2019 przez internet? Wbrew pozorom sprawa jest bardzo prosta.

Jak rozliczyć się przez internet?

Jak rozliczyć PIT 2019 przez internet? Przede wszystkim trzeba sięgnąć po specjalne programy, dzięki którym możliwe stanie się szybkie wypełnienie deklaracji podatkowej i uniknięcie błędów.

PIT-11 to najpopularniejszy rodzaj PIT-u, przez który rozlicza się zdecydowana większość podatników. PIT powinien być dostarczony do podatnika najpóźniej do końca lutego, czyli do 28 dnia miesiąca. Od tego czasu jest jeszcze kilka miesięcy na dokonanie ostatecznego rozliczenia.

Ze względu na to, że rozliczenie PIT-ów wiązało się zwykle z utrudnieniami, specjalne programy do rozliczeń mają za zadanie ułatwiać i usamodzielniać podatników w tym zakresie.

Programów do rozliczania jest sporo. Najważniejsze to wybrać jeden, aby nauczyć się w nim pracować. Przykładem ułatwień w tym zakresie jest program dostępny na Pitax.pl umożliwiający rozliczenie PIT 2019 internetowo. Wszystkie programy są do siebie podobne – polegają na wprowadzaniu poszczególnych treści oraz generowaniu formularza na podstawie informacji zawartych w PIT-11.

Jak rozliczyć PIT 2019 przez internet – rozliczenie krok po kroku

Aby można było poprawnie rozliczyć się za pomocą programów online, konieczne jest prawidłowe wypełnianie poszczególnych miejsc w elektronicznym formularzu. W zależności od programu pytania o poszczególne informacje będą się pojawiać w różnej kolejności.

Informacje, które trzeba będzie podać, to:

• określenie lub ewentualnie zmiana danych,

• czy podatnik zamierza się rozliczyć, czy dokonać korekty rozliczenia,

• czy rozliczenie PIT będzie się odbywało indywidualnie czy z małżonkiem,

• ile formularzy PIT-11 będzie brane pod uwagę,

• określenie dodatkowych przychodów,

• określenie ulg, darowizn, doliczeń i odliczeń od podatku.

Rozliczenie PIT-11 jest o tyle proste, że polega na wpisaniu w programie określonych kwot w takie same rubryki jak w formularzu. Poprawnie przedstawione informacje będą gwarancją, że zeznanie podatkowe będzie wypełnione prawidłowo.

Rozliczenie podatkowe powinno zostać podpisane. Może się to odbywać na trzy sposoby:

• podpis elektroniczny,

• profil zaufany ePUAP,

• dane autoryzujące (chodzi o podanie kwoty z dochodu z roku poprzedniego).

Po wysłaniu wypełnionego zeznania podatnik otrzymuje wiadomość mailową z urzędu, że rozliczenie zostało przyjęte.

Rozliczenie podatkowe to obowiązek. Aby ułatwić sobie samodzielne rozliczenie, można skorzystać ze specjalnych programów online.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ