Świat internetu cały czas się zmienia. Odkąd tylko powstał, każdego roku przeobraża się, doskonali i rozwija technologicznie. Dzisiejszy świat internetu wygląda zupełnie inaczej niż ten sprzed pięciu, dziesięciu lat. Jesteśmy w zupełnie innym miejscu pod względem wyglądu stron internetowych ale też i zwłaszcza pod względem technologicznym.

Co wpływa na obecny wygląd stron internetowy, sklepów internetowych? Głownie możliwości technologiczne związane z internetem w tym szybkość łącz, a zwłaszcza średnia prędkość. Kolejnym powodem zmian jest ogólny trend w światowej modzie i szybki styl życia naszego społeczeństwa. Poniżej postaram w oparciu o informacje zdobyte na Design Cart się głębiej rozwinąć te punkty.

Technologie internetowe

Technologie zawsze w sposób znaczący ograniczały zwłaszcza sklepy internetowe oraz bardziej rozbudowane aplikacje internetowe. Dzieje się tak dlatego że języki webowe są stosunkowo młodym tworem znacznie młodszym od swoich kuzynów desktop’owych. Ich działanie też oraz ocenę możliwości przyrównujemy do takich języków jak C++, które rozwija się już dziesiątki lat. Cały czas języki takie jak javascript czy php gonią możliwościami odpowiedniki desktop’owe. Kolejnym znacznym ograniczeniem zwłaszcza w wyglądzie stron internetowych były prędkości łączy internetowych. Serwis internetowy musiał być tak zaprojektowany by szybko się ładował. To wymuszało rezygnację z dużych zdjęć oraz zmniejszenie ich ilości na stronie. Dzisiaj mamy taką sytuację że przyśpieszenie łączy internetowych spowodowały że to właśnie obraz odgrywa główną rolę na strona internetowych i sklepach internetowych.

Przyśpieszenie komputerów przyniosło nam erę głębszych interakcji. Obecnie strony internetowe zawierają więcej skryptów pisanych np. w javascript niż kiedykolwiek wcześniej. Maszyny wyświetlające sklepy czy strony internetowej mają odpowiednią moc by je przetwarzać i dodatkowo załadować sporą ilość zdjęć. Rozwój maszyn wpłynął też na rozwój technologii webowych które większej ilości mogą być realizowane po stronie użytkownika.

Moda i styl życia społeczeństwa

To co dzieje się w świecie realnym mocno wpływa na świat wirtualny. W pewnym sensie jest odbiciem tego realnego. Tyczy się to zwłaszcza barw oraz obrazów. Każdego roku mamy do czynienia z nasilonym występowaniem pewnych kolorów i ich odcienie w reklamach, odzieży, opakowaniach te tonacje od razu przenoszą się do świata internetu a ten je jeszcze bardziej promuje, Każdy czas ma też swoje odbicie w fotografii, w stylu a nawet retuszu. Szybki styl życia, ogromny natłok informacji wprowadził do stron internetowych symbole, ikony tak by jedno spojrzenie już przekazywało pewne informacje.

Trendy internetowe wciąż się zmieniają. Obecnie wracamy z powrotem to barwniejszych kompozycji w jasnych odcieniach. Na stronach internetowych stosuje się ikony, zachowuje się spore odstępy pomiędzy blokami z treścią tak by całość była jak najbardziej czytelna. W ostatnich latach na pewno zwiększyła się czcionka. Tak jak pięć i więcej lat wcześniej najpopularniejszym rozmiarem była czcionka o rozmiarze 12 pikseli tak obecnie ten rozmiar zwiększył się do 16, a nawet i więcej.

Obecnie też ogromny nacisk kładzie się na obrazy. Szaty graficzne aby zachować czytelność i maksymalną estetykę stoją na krawędzi minimalizmu. Zdjęcia nadają charakteru stronie internetowej lub powodują że klient sklepu internetowego dokona zamówienia. Zdjęcia na stronie WWW muszą być oryginalne, wyjątkowe na tyle by użytkownik poświęcił im chwilę. Bo tylko wyjątkowa strona internetowa zapadnie użytkownikowi w pamięć, a o to właśnie w tym wszystkim chodzi.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ