Terminale ręczne mobilne – warto?

Wraz z postępem technologii zwykłe papierowe formularze zostały zastąpione urządzeniami, które umożliwiają stały dostęp do informacji o zasobach i procesach, zachodzących w czasie rzeczywistym. Dzięki temu przedsiębiorstwa są w stanie maksymalnie ograniczyć koszty i czas spędzony na wykonywanie danej pracy. Dołączone do specjalistycznych urządzeń aplikacje, umożliwiają konfigurację wykorzystywanych narzędzi, przy czym również ułatwiają pracę w specyficznych warunkach.

Terminale ręczne mobilne powinny być przede wszystkim lekkie, poręczne oraz powinny mieć w miarę możliwości duży wyświetlacz. Poza wyżej wymienionymi cechami, idealny terminal powinien mieć opcję korzystania z różnych akcesoriów oraz innych urządzeń peryferyjnych, a przy tym być w miarę szybki i intuicyjny. Urządzenia wykorzystywane w logistyce muszą być odporne na upadki, zalania oraz inne trudne warunki. Zapewnia im to wysoka klasa szczelności oraz odporności na działania zewnętrzne.

Na tle innych urządzeń profesjonalne terminale ręczne wyposażone są w specjalistyczne skanery do kodów 1D i 2D. Pozwalają one na odczytywanie informacji nieczytelnej, także tej zapisanej na ekranach innych urządzeń elektronicznych, w niezależnie jakim położeniu urządzenia. Poza prostymi informacjami, urządzenia te przetwarzają bardziej złożone etykiety, które zawierają również tekst, kod czy pole adresowe. Terminale charakteryzuje bardzo wydajna bateria, która umożliwia ciągłą, wielogodzinną pracę bez konieczności przerwy na ładowanie.

Idąc za potrzebami klientów powstały terminale ręczne mobilne, które są zintegrowane z czytnikiem kodów kreskowych. Te urządzenia mobilne w operacjach magazynowych stanowią najczęściej wyposażenie pracownika, wykonującego zadania pieszo lub często opuszczającego wózek widłowy.

Dzięki różnym rodzajom uchwytów i akcesoriów przeznaczonych do terminali ręcznych, można dopasować je do wszelkich prac, w zależności od indywidualnych preferencji użytkownika. Do wyboru jest uchwyt na biodro, który idealnie sprawdzi się w momencie, kiedy pracownik potrzebuje mieć wolne ręce. Podobne zastosowanie znajdzie uchwyt na przedramię, który zapewnia łatwy dostęp do terminala w każdym momencie. Poza wyżej wymienionymi możliwościami istnieje tradycyjny pasek na rękę, który sprawdzi się w chwili, kiedy dostęp do urządzenia konieczny jest na okrągło. Jest to o tyle wygodne, że użytkownik nie musi martwić się o wyślizgnięcie się urządzenia z ręki.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ