fotolia.com, 111060905 | Autor: nitikornfotolia
fotolia.com, 111060905 | Autor: nitikornfotolia
fotolia.com, 111060905 | Autor: nitikornfotolia

Coraz częściej wybieranymi elementami wyposażenia wielu domów i mieszkań, obiektów komercyjnych oraz przestrzeni pracy z dnia na dzień stają się meble metalowe. Na czym polega ich fenomen? Są estetyczne, proste i zarazem uniwersalne, a jednocześnie niezwykle solidne. Sprawdzą się w toku długoletniego użytkowania. Ponadto wyróżniają się bardzo przystępną ceną, co czyni z nich niezawodny sposób na udaną aranżację wielu miejsc. Na rynku dostępne są regały, zamykane na klucz szafki, a także apteczki, wieszaki, stoły i krzesła.

Solidne metalowe wykonanie

Meble metalowe zostały zaprojektowane i skonstruowane z myślą o przechowywaniu ciężkich rzeczy, przede wszystkim dużych segregatorów, teczek i dokumentów, ale nie tylko. Najczęściej spotykanym rodzajem tego typu mebli są postawne, niezwykle pojemne szafy, a także regały. Do produkcji tego typu elementów wyposażenia stosuje się najwyższej jakości stal, która wykazuje duży stopień odporności na korozję i zużycie. Takie solidne wykonanie wytrzyma praktycznie każde obciążenie – dziesiątki kilogramów ksiąg bibliotecznych, przetwory w piwnicy, stosy faktur z całego okresu prowadzenia działalności gospodarczej czy najmniejsze drobiazgi, które zestawione razem tworzą niekiedy spory ciężar. Ponadto z metalu wykonuje się wieszaki, proste stoły i krzesła, które spotykamy na co dzień w wielu miejscach.

Co wyróżnia metalowe meble?

Przede wszystkim – jakość wykonania i solidność konstrukcji. Te elementy wyposażenia są niezwykle stabilnie niezależnie od obciążenia. Wyróżniają je wytrzymałe uchwyty, niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu zamki oraz prowadnice, które mają za zadanie gwarantować długoletnie oraz satysfakcjonujące użytkowanie. Dzięki starannemu wykonaniu z dobrej jakości surowca szafki, regały, stoły, apteczki i inne metalowe wyroby nie będą nosić najmniejszych śladów użytkowania mimo intensywnej eksploatacji.

Gdzie sprawdzą się metalowe meble?

Ze względu na wspomniane zalety konstrukcyjne i uniwersalny design metalowe meble sprawdzą się w wielu miejscach pracy – przede wszystkim w biurach, kancelariach i wszędzie tam, gdzie trzeba gromadzić stosy dokumentów, faktur i innej papierologii. Ponadto solidne metalowe regały sprawdzą się w bibliotekach i placówkach szkolnych – w tych obiektach niezawodne okazują się także stoliki, krzesła i szafki na ubrania zamykane na klucz. Służą one do przechowywania okryć wierzchnich, strojów na zajęcia wychowania fizycznego, butów na zmianę czy podręczników i zeszytów. Tego typu elementy wyposażenia znajdują się też w dużych zakładach pracy – szafki pracownicze powinny znaleźć się w każdej szatni, w której robotnicy fizyczni przebierają się w strój roboczy.

Futurystyczny design

Meble metalowe sprawdzą się też w mieszkaniach i domach. Ze względu na ich minimalistyczny, chłodny design nadają się doskonale do wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Dzięki nim wnętrza nabierają na nowoczesności, ale przede wszystkim stają się dużo bardziej funkcjonalne.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ