fotolia.com, 111060905 | Autor: nitikornfotolia
fotolia.com, 111060905 | Autor: nitikornfotolia
fotolia.com, 111060905 | Autor: nitikornfotolia

Coraz częściej wybieranymi elementami wyposażenia wielu domów i mieszkań, obiektów komercyjnych oraz przestrzeni pracy z dnia na dzień stają się meble metalowe. Na czym polega ich fenomen? Są estetyczne, proste i zarazem uniwersalne, a jednocześnie niezwykle solidne. Sprawdzą się w toku długoletniego użytkowania. Ponadto wyróżniają się bardzo przystępną ceną, co czyni z nich niezawodny sposób na udaną aranżację wielu miejsc. Na rynku dostępne są regały, zamykane na klucz szafki, a także apteczki, wieszaki, stoły i krzesła.

Solidne metalowe wykonanie

Meble metalowe zostały zaprojektowane i skonstruowane z myślą o przechowywaniu ciężkich rzeczy, przede wszystkim dużych segregatorów, teczek i dokumentów, ale nie tylko. Najczęściej spotykanym rodzajem tego typu mebli są postawne, niezwykle pojemne szafy, a także regały. Do produkcji tego typu elementów wyposażenia stosuje się najwyższej jakości stal, która wykazuje duży stopień odporności na korozję i zużycie. Takie solidne wykonanie wytrzyma praktycznie każde obciążenie – dziesiątki kilogramów ksiąg bibliotecznych, przetwory w piwnicy, stosy faktur z całego okresu prowadzenia działalności gospodarczej czy najmniejsze drobiazgi, które zestawione razem tworzą niekiedy spory ciężar. Ponadto z metalu wykonuje się wieszaki, proste stoły i krzesła, które spotykamy na co dzień w wielu miejscach.

Co wyróżnia metalowe meble?

Przede wszystkim – jakość wykonania i solidność konstrukcji. Te elementy wyposażenia są niezwykle stabilnie niezależnie od obciążenia. Wyróżniają je wytrzymałe uchwyty, niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu zamki oraz prowadnice, które mają za zadanie gwarantować długoletnie oraz satysfakcjonujące użytkowanie. Dzięki starannemu wykonaniu z dobrej jakości surowca szafki, regały, stoły, apteczki i inne metalowe wyroby nie będą nosić najmniejszych śladów użytkowania mimo intensywnej eksploatacji.

Gdzie sprawdzą się metalowe meble?

Ze względu na wspomniane zalety konstrukcyjne i uniwersalny design metalowe meble sprawdzą się w wielu miejscach pracy – przede wszystkim w biurach, kancelariach i wszędzie tam, gdzie trzeba gromadzić stosy dokumentów, faktur i innej papierologii. Ponadto solidne metalowe regały sprawdzą się w bibliotekach i placówkach szkolnych – w tych obiektach niezawodne okazują się także stoliki, krzesła i szafki na ubrania zamykane na klucz. Służą one do przechowywania okryć wierzchnich, strojów na zajęcia wychowania fizycznego, butów na zmianę czy podręczników i zeszytów. Tego typu elementy wyposażenia znajdują się też w dużych zakładach pracy – szafki pracownicze powinny znaleźć się w każdej szatni, w której robotnicy fizyczni przebierają się w strój roboczy.

Futurystyczny design

Meble metalowe sprawdzą się też w mieszkaniach i domach. Ze względu na ich minimalistyczny, chłodny design nadają się doskonale do wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Dzięki nim wnętrza nabierają na nowoczesności, ale przede wszystkim stają się dużo bardziej funkcjonalne.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 − 2 =

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ