Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowe auto na raty pamiętać powinny o tym, że rozwiązanie tego typu ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy pamiętać. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie plusy i minusy ma kredyt na samochód i czy warto skorzystać z jego dobrodziejstwa.

Największe zalety kredytu na samochód

Osoby, które decydują się na kredyt samochodowy powinny pamiętać przede wszystkim o tym, że dzięki niemu uzyskają niższy koszt niż w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego. Banki dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu na przedmiocie finansowania znacząco ograniczają swoje ryzyko, dlatego też mogą zaproponować korzystniejsze warunki. Dla wielu kierowców bardzo dużym plusem będzie także długi okres finansowania, który może sięgać nawet 10 lat. Dzięki długiemu terminowi spłaty, możemy znacząco obniżyć miesięczne raty, dzięki czemu łatwiej będzie je spłacić. Warto wspomnieć również i o tym, że niektóre banki oferują bardzo różne warianty spłaty, dzięki czemu możemy wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Do wyboru są nie tylko tradycyjne raty równe, ale również raty malejące i raty balonowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Największe wady kredytu na samochód

Jak wspomniano powyżej, nowe auto na raty ma nie tylko zalety, ale również kilka wad. Warto zaznaczyć, że pewne ograniczenia mogą być minusem tylko dla niektórych kierowców, a dla innych mogą okazać się ostatecznie bardzo dobrym rozwiązaniem. Największym minusem kredytu samochodowego jest obowiązkowe zabezpieczenie. Mowa tutaj o zastawie rejestrowym albo o przewłaszczeniu. Zastaw to wpisanie banku do dowodu rejestracyjnego naszego auta. W praktyce oznacza to, że kredytodawca będzie mógł sprzedać nasz samochód, gdy przestaniemy spłacać raty.

Przewłaszczenie oznacza, że bank staje się po prostu współposiadaczem naszego auta, przez co nie możemy samodzielnie sprzedać samochodu.

Jeśli brakuje Ci niezbyt dużej kwoty do kupna auta, lub masz całą kwotę, a chcesz dokupić np. tuning, zdecyduj się na szybka pożyczkę. Aby znaleźć najlepsze warunki kredytowania, skorzystaj w porównywarki usług finansowych: Racoongo.com.

Dla wielu kierowców dużym minusem będzie również to, że samochód na raty wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC. W przypadku kradzieży albo zniszczenia auta, ubezpieczyciel u którego wykupiliśmy polisę AC wypłaci całe odszkodowanie na konto kredytodawcy. Wszystkie koszty składek AC, przez cały okres finansowania musi pokrywać kredytobiorca.

Warto wspomnieć także o tym, że w przypadku kredytu samochodowego trzeba liczyć się także z większymi formalnościami, niż w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego.

Dla kogo jest kredyt samochodowy

Kredyt na samochód to doskonała propozycja nie tylko dla tych osób, które chcą kupić nowe auto z salonu, ale również dla tych osób, które rozglądają się za używanymi pojazdami. Warto zwrócić uwagę, że niektóre banki oferują dofinansowanie do pojazdów, które nie przekroczyły określonego wieku (przeważnie jest to 10 lat).

Dla wielu kierowców kredyt samochodowy to jedyny sposób, aby kupić swoje wymarzone auto, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z ofertą kredytów samochodowych, które oferują różne banki.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka).    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ